Polskie MMAUFC

„Ku*ewski nudziarz, ale potrafi się ruszać!” – Jamahal Hill i inni zawodnicy UFC wytypowali walkę Jan Błachowicz vs. Aleksandar Rakić

Zawodnicy UFC wzięli pod lupę kluczowe dla układu sił w wadze półciężkiej starcie Jana Błachowicza z Aleksandarem Rakiciem.

Wielkimi krokami zbliża się powrót do akcji byłego mistrza wagi półciężkiej UFC Jana Błachowicza. W walce wieczoru gali UFC Fight Night, która odbędzie się 14 maja w Las Vegas, Polak skrzyżuje rękawice z Aleksandarem Rakiciem. Pojedynek ten może wyłonić kolejnego pretendenta do walki ze zwycięzcą mistrzowskiej konfrontacji Glovera Teixeiry z Jirim Prochazką, którzy pójdą w tany w ramach czerwcowej gali UFC 275 w Singapurze.

Swoim już zwyczajem dziennikarz James Lynch poprosił innych zawodników UFC o wytypowanie polsko-serbskiego starcia. Poniżej wybrane typy.

Dustin Jacoby

– Stawiam na Rakicia. Gość jest przerażający. Bardzo duży, atletyczny i mocny w każdej płaszczyźnie. Stawiam na Rakicia.

Dakota Bush

– Postawię na Rakicia. Niewykluczone, że w ostatniej walce braki Błachowicza zostały obnażone. Zobaczymy, czy da radę się po tym podnieść, bo wiemy, jak to jest w tej grze. Gdy ktoś raz znajdzie na ciebie sposób, potem wszyscy to robią. Na przykład (Anderson) Silva. Przez lata był Bogiem, a gdy pokonał go Weidman, wszystko się skończyło.

>

Gerald Meerschaert

– Stawiam tutaj na Aleksandara Rakicia. Jan Błachowicz jest dobry, jest bardzo twardy, ale Aleksandar jest młody, niesamowicie szybki. Wydaje mi się, że sam jego atletyzm i szybkość mocno utrudnią Janowi narzucenie swojej gry. Chciałbym, żeby Jan wygrał, ale nie jestem po prostu pewien, czy będzie w stanie nadrobić te elementy atletyzmu i szybkości, walcząc z gościem, który jest jego rozmiarów.

Jack Hermansson

– Ciężki wybór. Bardzo ciężki. Lubię obu, ale może jednak Rakić? Ma potencjał, aby zostać mistrzem.

Sam Alvey

– Mam nadzieję, że wygra Błachowicz, ale myślę, że wygra Rakić.

Jamahal Hill

– To będzie nudna walka. Dlatego, że po prostu Rakić jest, kurwa, nudziarzem. Niestety. Jest w porządku i tak dalej, jest dobrym zawodnikiem, ale jest kurewsko nudny. Jan ma natomiast tendencje, żeby pozwalać gościom walczyć czasami nudno.

– Gdy próbuję to sobie wyobrazić, to wydaje mi się, że zadecyduje długość, zasięg – długie kopnięcia, długie ciosy. Prawdopodobnie więc Rakić wymęczy tutaj decyzję.

– Jan ma moc i zdolności, aby go posłać na deski, ale nie widziałem u niego niczego pod kątem jakiejś płynności. Rakić potrafi się natomiast ruszać. Potrafi spierdolić, potrafi się dobrze ruszać. Nie jest powolny. Ma całkiem niezłą mobilność i myślę, że to przesądzi.

Anthony Smith

– Jeśli mam być szczery, uważam, że to dobre zestawienie dla Jana Błachowicza. Zapomina się o pewnym elemencie, o którym dużo mówiłem przed jego walką z Israelem Adesanyą – a mianowicie o tym, jak dobrze Jan Błachowicz radzi sobie z niskimi kopnięciami.

– Rakić to przede wszystkim kopacz. Nie lubi bić się w półdystansie. Widzieliśmy to w walce z Thiago Santosem, w jego innych walkach, że nie lubi ostrych wymian, bokserskiego dystansu. I w porządku. Robi to świetnie. Jednak z Janem Błachowiczem nie będzie w stanie tak kontrolować dystansu kopnięciami, jak robi to w innych walkach, bo… Popatrzcie na walkę z Adesanyą – Błachowicz świetnie radził sobie z niskimi kopnięciami. I tak też było w poprzednich walkach. Błachowicz jest też bokserem, który radzi sobie lepiej w półdystansie. Uważam też, że jest lepszym zapaśnikiem i jeśli obali Rakicia, Rakić będzie miał problemy.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

  1. Ja zgodzę się ze Smithem, wyjątkowo dziwi mnie i drażni wręcz lęk Rakicia przed walką w półdystansie i strach przed przyjmowaniem ciosów na twarz i nie wygląda mi to tylko na element wyrachowania jak w przypadku dagestańskich zawodników. Jeśli Jan będzie w takiej dyspozycji jak z Reyesem, ma szanse i to nie małe zrobić upset.

Dodaj komentarz

Back to top button