KSWPolskie MMA

Kto dla Normana Parke? Artur Sowiński przeanalizował sytuację w czubie dywizji lekkiej KSW

Zasiadający swego czasu na tronie wagi piórkowej, a obecnie ponownie rywalizujący w limicie 70 kilogramów Artur Sowiński zabrał głos na temat sytuacji w tejże dywizji.

Kategoria lekka KSW nabrała w ostatnich miesiącach nie lada wzmocnienia i kolorytu. Pod nieobecność Mateusza Gamrota tymczasowy mistrz Norman Parke nie może narzekać na brak chętnych do walki. Ba, wielu z dążących do walki z Irlandczykiem z Północy posiada solidne ku temu argumenty.

Zobacz także: Alistair Overeem zabrał głos po makabrycznym rozcięciu

Marian Ziółkowski znajduje się na fali dwóch zwycięstw i był już zestawiony ze Storminem, choć z powodu urazu zmuszony był się wycofać. Zastąpił go były mistrz kategorii piórkowej Marcin Wrzosek, który postawił Normanowi Parke twardy opór, a teraz domaga się rewanżu.

Efektowne zwycięstwa w sobotę podczas gali KSW 52 w Gliwicach odnieśli Shamil Musaev i Maciej Kazieczko. Dagestańczyk może w ten sposób pochwalić się nieskazitelnym bilansem 2-0 pod sztandarem polskiego giganta, obie walki rozstrzygając przez nokauty w pierwszej rundzie. Z kolei Maciej Kazieczko wygrał trzy ostatnie pojedynki i łącznie pięć z sześciu, jakie stoczył w KSW.

Najmocniejszym medialnie starciem dla Normana Parke byłby natomiast prawdopodobnie rewanż z trzęsącym kiedyś kategorią półśrednią Borysem Mańkowskim, który uczynił ostatnio krok w kierunku powrotu do wagi lekkiej, pokonując w umownym limicie wagowym Vaso Bakocevicia.
Do gry o najwyższe laury może też niebawem dołączyć inny sobotni zwycięzca i były mistrz 66 kilogramów Artur Sowiński, który w Gliwicach szybko ubił Viniciusa Bohrera. I właśnie Kornik zabrał głos na temat sytuacji w czubie wagi lekkiej, wskazując, kto jego zdaniem powinien stanąć naprzeciwko Normana Parke.

(pisownia oryginalna)

Kto dla Normana w walce o pas kategorii „lekkiej”? 🧐
Wczoraj na live i w innych zakątkach internetu rozgorzała dyskusja kto powinien zawalczyć z Normanem Parke? (który chyba usunął fanpage na fb?🤨)
Jak wspominałem, do walki o pas dojdę wygrywając kolejne starcia, niezależnie kogo KSW przede mną postawi!
Normana czeka pierwsza obrona pasa mistrzowskiego. Z kim?
Co ciekawe na horyzoncie widać kilku potencjalnych pretendentów!
Biorąc pod uwagę liczbę zwycięstw, pierwszeństwo powinien mieć Maciej Kazieczko, którzy wygrał ostatnie trzy pojedynki, łącznie pięć z sześciu w KSW, a ostatni… Mocno!
Jednak jego nazwisko, nawet w zestawieniu z Parke nie daje lokomotywy sprzedażowej.
Marian Ziółkowski, który pierwotnie był zestawiany z Normanem może ponownie taką szansę otrzymać. Nie będzie w tym, w mojej ocenie, żadnych kontrowersji!
Jest również Leszek Krakowski, który również ma dwa zwycięstwa z rzędu, a który w przypadku gali na wyspach może przyciągnąć tam nieco więcej osób.
I na koniec Shamil Musaev który również ma dwie walki na plus w KSW, pokazał się w obu z dobrej strony i może mocniej zwrócić na KSW uwagę kierunków „rosyjskich”. Do tego imponujący rekord 14-0.
I na koniec pozostaje walka mistrz vs mistrz, czyli Salah Dine Parnasse vs Norman Parke, o pas kategorii „lekkiej”. Raczej wątpię żeby Norman robił podchody pod pas „półśredniej” który, póki co, mocno trzyma Roberto Soldic.
Jak myślisz, jaki scenariusz jest najbardziej prawdopodobny? Jaką walkę najchętniej byś zobaczył/a?
Miłego dnia! 🤘

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button