KSWPolskie MMA

KSW 48 w Lublinie – Roman Szymański w walce o tymczasowy pas wagi piórkowej, powrót Łukasza Jurkowskiego

Poznaliśmy datę i miejsce gali KSW 48, a także dwa pierwsze pojedynki.

Gala KSW 48 odbędzie się 27 kwietnia w hali Globus w Lublinie, o czym doniósł portal PolsatSport.pl. Ogłoszono też pierwsze dwa pojedynki.

Roman Szymański (11-4) i Salahdine Parnasse (12-0-1) powalczą o tymczasowy pas mistrzowski kategorii piórkowej, na tronie której zasiada Mateusz Gamrot, podczas gdy Łukasz Jurkowski (16-11) stanie do rewanżowej walki z Stjepanem Bekavacem (19-9).

Roman Szymański wygrał trzy z dotychczasowych czterech walk pod flagą KSW. Jedynej porażki 25-latek doznał w starciu z Marcinem Wrzoskiem, ale podniósł się po niej w grudniu zeszłego roku, podczas gali KSW 46 pokonując na punkty Daniela Torresa.

Ledwie 21-letni niepokonany Francuz ma już na koncie trzy wiktorie odniesione dla polskiego giganta. W debiucie większościowo wypunktował Łukasza Rajewskiego, by następnie w dobrym stylu jednogłośnymi decyzjami pokonać Artura Sowińskiego i Marcina Wrzoska.

Łukasz Jurkowski i Stjepan Bekavac spotkali się po raz pierwszy w 2005 roku podczas gali Ultimate Nokaut 3 w Rijece. Chorwat wygrał wówczas przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

Od tamtej pory noszący przydomek Stipe Chorwat wojował w różnych organizacjach – często na Wschodzie – ze zmiennym szczęściem. Trzech ostatnich pojedynków nie zaliczy do udanych – przegrywał kolejno z Nikitą Krylovem, Rashidem Yusupovem oraz Jose Danielem Canellasem.

Popularny Juras po powrocie z emerytury po sześciu latach przerwy pokonał w 2017 roku Thierry’ego Sokoudjou, ale ostatniego występu miło wspominał nie będzie – w marcu zeszłego roku podczas gali KSW 42 przegrał rewanżowe starcie z Martinem Zawadą przez przerwanie narożnika z powodu kontuzji.

*****

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button