KSWPolskie MMA

Nowe walki na KSW 29

Organizacja KSW odsłania nowe zestawienia na gali oznaczonej numerem 29, która ostatecznie odbędzie się 6 grudnia w Krakowie.

Konfrontacja Sztuk Walki powoli acz systematycznie odzyskuje zaufanie fanów oczekujących przede wszystkim sportowej rywalizacji na najwyższym możliwym poziomie i mających w głębokim poważaniu wszelkie okolicznościowe wodotryski folwarczno-odpustowe. Tych ostatnich pewnie i tak nie zabraknie, ale jeśli towarzyszyć im będzie wysoki poziom sportowy – a na to właśnie się zanosi – będą znacznie łatwiejsze do przetrawienia. Przypuszczam, że działalność innych polskich organizacji oraz widmo powoli nadchodzącego do polskich bram UFC stanowiły mocny impuls do tego, by środek ciężkości zacząć przechylać z otoczki marketingowej na sportową. I dobrze!

Dotychczas wiedzieliśmy o trzech pojedynkach na gali KSW 29 – w walce wieczoru wystąpi Mamed Khalidov(29-4-2) z nieznanym jeszcze przeciwnikiem, Michał Materla (20-4) skrzyżuje rękawice z Melvinem Manhoefem (29-11-1, 1NC), a Mariusz Pudzianowski (7-3) z Pawłem Nastulą (5-5).

Dziś natomiast ogłoszono cztery kolejne starcia, spychając do defensywy mającą lada dzień odsłonić karty swojej listopadowej gali organizację PROMMAC.

185 lbs: Piotr Strus (9-3-1) vs Abu Azaitar (9-2-1)

Takiego zestawienia można było spodziewać się od 17 maja, gdy obaj zawodnicy na gali KSW 27 po zaakończonym właśnie boju wychodzili z klatki z mieszanymi uczuciami po tym, jak sędziowie punktowi orzekli remis. Rewanż zatem jest logiczną konsekwencją tego, co wydarzyło się, gdy obaj mierzyli się ze sobą ostatnim razem. Miejmy tylko nadzieję, że widowisko, które nam zaprezentują, będzie stało na wyższym poziomie niż w maju…

205 lbs: Tomasz Narkun (9-1) vs Goran Reljic (13-4)

W pojedynku, który może mieć ogromne znaczenie w rywalizacji o pas mistrzowski kategorii półciężkiej po tym, jak został on zwakowany przez Jana Błachowicza, w szranki staną zwycięscy ostatnio w KSW – Tomasz Narkun oraz Goran Reljic. Ten ostatni zaliczył na KSW 26 bardzo cenną wygraną nad mocnym Karolem Celińskim, natomiast Żyrafa pokonał ostatnio biorącego walkę w zastępstwie, słabego Charlesa Andrade. Wydaje się, że wygrany tego pojedynku w kolejnym rywalizował będzie o pas mistrzowski. W wyścigu o ten zaszczyt z pewnością liczy się też Virgil Zwicker, który na KSW 25 pokonał Mikea Hayesa.

155 lbs: Mateusz Gamrot (7-0) vs Łukasz Chlewicki (12-3-1)

W pierwszej walce karty głównej będziemy świadkami pojedynku jednego z najbardziej utalentowanych polskich zawodników, młodego wilka Mateusza Gamrota z piekielnie doświadczonym i twardym jak skała, starym lisem Łukaszem Chlewickim. Niepokonany Gamer wygrał trzy kolejne walki w KSW i zbliża się szybko do walki o pas. Jednak popularny Sasza, który pokonał w swoim powrocie do organizacji Łukasza Rajewskiego, zrobi wszystko, by stało się inaczej – jeśli pokona Ankosiaka, zaliczy jedno z najcenniejszych zwycięstw w karierze, mocno zbliżając się do walki o pas.

205 lbs: Karol Celiński (11-5-1) vs Tomasz Kondraciuk (11-4)

Karol Celiński po nieudanym debiucie w KSW i porażce z rąk Gorana Reljica zrobi wszystko, by równie miło pod banderą organizacji powitany został Tomasz Kondraciuk, który debiutuje na fali pięciu kolejnych zwycięstw poza Konfrontacją.

170 lbs: Robert Radomski (11-3) vs Mateusz Piskorz (9-2)

Obaj zawodnicy nie mogą zaliczyć swoich ostatnich walk w KSW do udanych – Radomski w powrocie do organizacji musiał uznać wyższość Rafała Błachuty, choć do momentu poddania był zawodnikiem lepszym, natomiast Piskorz w swoim debiucie nie miał nic do powiedzenia w starciu z Luizem Simonem Cado, przegrywając wyraźnie na punkty.

Na gali wystąpi też Artur Sowiński (14-7, 2NC) przeciwko nieznanemu jeszcze rywalowi.

Jak oceniacie dodane pojedynki?

fot. kswmma.com

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button