Polskie MMAUFC

Krzysztof Jotko: „Zdecydowanie Rose Namajunas nie pasuje naszej Asi”

Klubowy kolega Joanny Jędrzejczyk z ATT, Krzysztof Jotko zabrał głos na temat porażki olsztynianki z Rose Namajunas podczas gali UFC 223 w Brooklynie.

Joanna Jędrzejczyk i jej sztab szkoleniowy nie mają co prawda wątpliwości, że to polska zawodniczka powinna była wygrać na kartach sędziowskich rewanżowe starcie z Rose Namajunas podczas sobotniej gali UFC 223 w Brooklynie, ale zdecydowana większość dziennikarzy i fanów nie podziela tego zdania.

Nie podzielają go też Michael Bisping oraz… klubowy kolega olsztynianki z American Top Team Krzysztof Jotko.
Myślę, że zdecydowanie Rose Namajunas nie pasuje naszej Asi.

– powiedział Jotko w programie Puncher.

Po prostu czasami tak się zdarza, że ktoś nam nie pasuje, nie pasuje nam kogoś styl walki i ile razy byśmy z nim nie walczyli, to zawsze przegramy – i myślę, że to był problem.

Walka była dosyć wyrównana, można zasędziować na jedną i na drugą stronę, ale moim zdaniem ta walka była o pas i żeby pokonać mistrza, to musimy go jednak zdecydowanie pokonać.

Zapytany z kolei po zwycięstwo Karoliny Kowalkiewicz, która podczas tej samej gali wypunktowała Felice Herrig, polski zawodnik nawiązał do zwycięstwa łodzianki z Thug Rose:

Coś mi tutaj mówi, że pas i tak zostanie w Polsce.

Póki co Krzysztof Jotko koncentruje się jednak na swojej walce – bo do oktagonu zawita już w niedzielę w Glendale, gdzie podczas gali UFC on FOX 29 jego przeciwnikiem będzie Brad Tavares. To bardzo ważny pojedynek dla Polaka, bo przegrał dwa ostatnie starcia i ewentualna trzecia z rzędu porażka może postawić go w trudnej sytuacji.

Nigdy nie wybierałem sobie przeciwników.

– powiedział Jotko.

Takiego przeciwnika dostałem w tej walce i oczywiście jest bardzo dobrym przeciwnikiem, silnym, bardzo mądrze walczy, ale ja widzę swoje szanse w tym pojedynku. Myślę, że mogę tę walkę wygrać i będę robił wszystko, żeby tę walkę wygrać.

A co do mojej kariery, Jan Błachowicz również miał słabości w swojej karierze. Dwa razy przegrywał i później wracał na zwycięskie tory – i ja zrobię to samo.

*****

Lowkin’ Talkin’ #17 – UFC 223 | Jędrzejczyk | Kowalkiewicz | Khabib

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button