Polskie MMAUFC

Trener: „Powinna zmienić kategorię na muszą”

Trener Mike Brown ocenia porażkę Joanny Jędrzejczyk z Rose Namajunas na UFC 223 oraz wyjaśnia, dlaczego Polka powinna przejść do kategorii muszej.

Zapytana podczas konferencji prasowej po gali UFC 223 w Brooklynie – gdzie przegrała z Rose Namajunas rewanżowe starcie o złoto kategorii słomkowej – o ewentualne przejście do dywizji muszej, Joanna Jędrzejczyk odniosła się do pomysłu z rezerwą, wierząc, że ma jeszcze pracę do wykonania w 115 funtach oraz że czuje się w tej wadze świetnie.
Okazuje się jednak, że główny trener Polki, Mike Brown widzi temat zupełnie inaczej.

Moim zdaniem powinna zmienić kategorię ze słomkowej (52 kg) na muszą (57 kg). Już przed rewanżem z Namajunas powiedziałem jej, że powinna to zrobić. Ona za bardzo się męczy, za każdym razem ma do zrzucenia zbyt dużo kilogramów.

– powiedział amerykański trener w rozmowie z Przemysławem Osiakiem.

Tym razem nie była odwodniona, tak jak pięć miesięcy temu, przed pierwszym starciem z Rose, ale głodziła się przez osiem tygodni. A to z całą pewnością nie jest dobre dla jej organizmu. Wygrała wiele walk pomimo cięcia wagi, ale moim zdaniem tak dłużej być nie powinno.

Jeśli zaś chodzi o ocenę walki – przegranej przez Polkę jednogłośną decyzją (3 x 49-46), Jędrzejczyk i Brown prezentują bliźniaczo podobne stanowisko, wskazując na statystyki pojedynku, które przemawiały za Polką.

Sadzę, że pierwszą rundę walki z Rose Namajunas przegraliśmy. Zwróćmy jednak uwagę na statystyki najmocniejszych uderzeń. „JJ” przeważała, zadając ich 24, rywalka – 21. Drugie starcie było bardzo wyrównane. Zawsze zakładamy, że zaciętą rundę przegraliśmy i mówimy o tym zawodnikowi, aby nie przestał być agresywny. Jednak i tu Jędrzejczyk miała przewagę – 25:20.

– powiedział Brown.

Od tamtego momentu Namajunas zaczęła słabnąć. Joanna wyglądała zaś znakomicie, rozkręcała się. W trzeciej rundzie wyprowadziła 30 celnych uderzeń, Rose oddała tylko 19. Czwarta była najprostsza do punktowania – 38:22 dla Jędrzejczyk w najmocniejszych ciosach i kopnięciach. Ostatnie starcie znów było zacięte. Jednak i w nim „JJ” miała lepszą statystykę – 28:23.

*****

Khabib: „Boję się trochę tego pasa, bo może zmienić ludzi, a chcę pozostać tym samym Khabibem”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button