UFC

Kron Gracie powalczy z zaprawionym w bojach weteranem podczas gali UFC w San Francisco

W swoim drugim występie pod sztandarem UFC Kron Gracie został rzucony na głęboką wodę – zmierzy się z Cubem Swansonem.

Pojedynek w kategorii piórkowej pomiędzy wybornym grapplerem Kronem Gracie (5-0) i zaprawionym w bojach weteranem Cubem Swansonem (25-11) jest bliski finalizacji na okoliczność gali UFC on ESPN+ 19, która odbędzie się 12 października San Francisco.

Zobacz także: Ben Askren zabrał głos na temat dodatkowych ciosów Jorge Masvidala po nokaucie

O zestawieniu doniósł Brett Okamoto z portalu ESPN.com.

Kron Gracie, który rozpoczął zawodową karierę w 2014 roku, zadebiutował w oktagonie amerykańskiego giganta podczas lutowej gali UFC on ESPN 1, efektownie poddając Alexa Caceresa. Wcześniej, jeszcze pod banderą RIZIN, poddał Tatsuyę Kawajiriego.

Cub Swanson nie wygrał walki od kwietnia 2017 roku, gdy wypunktował Artema Lobova. Od tamtego czasu doznał czterech porażek – poddał go Brian Ortega, wypunktował jednogłośnie w rewanżu Frankie Edgar, poddał Renato Moicano i niejednogłośnie pokonał Shane Burgos podczas majowej gali UFC on ESPN+ 9.

Pojedynek na papierze jest prosty jak konstrukcja cepa. W stójce gargantuiczną przewagę będzie miał po swojej stronie Swanson, w parterze karty rozdawał będzie Gracie. Mając na uwadze, że defensywa zapaśnicza weterana stoi na niezłym poziomie – wybronił wszystkie osiem prób obaleń ze strony Edgara w rewanżu – wydaje się, że niebędący zapaśnikiem Gracie może mieć problemy z przeniesieniem walki na dół.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Kron Gracie – 1.70
Cub Swanson – 2.05

Wstępny typ:

Cub Swanson

Rozpiska UFC on ESPN+ 19

Walka wieczoru

115 lbs: Joanna Jędrzejczyk (15-3) vs. Michelle Waterson (17-6)

Pozostałe

145 lbs: Kron Gracie (5-0) vs. Cub Swanson (25-11)

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Komentarze: 4

Dodaj komentarz

Back to top button