UFC

Korean Zombie vs. Ricardo Lamas na UFC 214

Chan Sung Jung i Ricardo Lamas pójdą w oktagonowe tany podczas lipcowej gali UFC 214 w Anaheim.

Istotne dla układu sił w czołówce kategorii piórkowej starcie pomiędzy Chan Sung Jungiem (14-4) i Ricardo Lamasem (17-5) zostało dodane do rozpiski gali UFC 214, która odbędzie się 29 lipca w kalifornijskim Anaheim. O zestawieniu poinformował portal BJPenn.com.
Po ponad trzyletniej przerwie spowodowanej obowiązkową służbą wojskową Koreański Zombie powrócił do oktagonu w lutym tego roku, podczas gali UFC Fight Night 104 nokautując Dennisa Bermudeza. Wcześniej natomiast był widziany w akcji w 2013 roku, przegrywając w walce o pas z Jose Aldo.

Lamas natomiast od 2015 roku przeplata zwycięstwa z porażkami. Po szybkiej porażce przez nokaut z Chadem Mendesem podniósł się zwycięstwem na punkty z Diego Sanchezem. Potem został jednak wypunktowany przez Maxa Holloway’a, by ostatnio – w listopadzie zeszłego roku podczas gali UFC Fight Night 98 – poddać Charlesa Oliveirę.

Koreańczyk na początku pojedynku z Bermudezem nie wyglądał dobrze, inkasując sporo ciosów. Z czasem jednak się rozkręcił, znajdując sposób na rywala. W konfrontacji z Lamasem czeka go jednak zupełnie inne wyzwanie, bo Amerykanin lubuje się w utrzymywaniu walki na dystans kickbokserski, stamtąd atakując kopnięciami. Jeśli jednak zawsze agresywnie usposobiony Zombie zdoła przedrzeć się do półdystansu, tam może wyrządzić rywalowi sporo szkód. Istotnym czynnikiem mogą też okazać się zapasy, bo Amerykanin na pewnym etapie walki z pewnością spróbuje położyć Junga na plecach.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Chan Sung Jung – 1.65
Ricardo Lamas – 2.10

Rozpiska UFC 214

205 lbs: Daniel Cormier (19-1) vs. Jon Jones (22-1) – o pas mistrzowski
145 lbs: Doo Ho Choi (14-2) vs. Andre Fili (16-4)
145 lbs: Chan Sung Jung (14-4) vs. Ricardo Lamas (17-5)

*****

500 PLN dla zwycięzcy – UFC 211

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button