UFC

Kontrowersyjny ciężki zastąpił Juniora dos Santosa w walce z Alexandrem Volkovem

Ostatecznie nie Francis Ngannou ale Greg Hardy zastąpi kontuzjowanego Juniora dos Santosa w walce wieczoru moskiewskiej gali UFC z Alexandrem Volkovem.

Długo to nie trwało! Rankiem gruchnęły doniesienia o problemach zdrowotnych Juniora dos Santosa, które zmusiły go do wycofania się z walki wieczoru zaplanowanej na 9 listopada w Moskwie gali UFC on ESPN+ 21 z Alexandrem Volkovem (30-7).

Tymczasem poznaliśmy właśnie nazwisko zawodnika, który zastąpi Brazylijczyka – będzie nim… Greg Hardy (5-1)! Pierwotnie sugerowano, że w Moskwie zamiast Cygana wystąpić może Francis Ngannou.

O zestawieniu doniósł dziennikarz Brett Okamoto.

Pojedynek odbędzie się na dystansie trzech rund i posłuży za co-main event gali. Walką wieczoru będzie starcie Zabita Magomedsharipova z Calvinem Kattarem.

Greg Hardy ledwie cztery dni temu wystąpił w Bostonie, pokonując jednogłośną decyzją sędziowską Bena Sosoliego. Między drugą i trzecią rundą skorzystał jednak z inhalatora, w następstwie czego kilkadziesiąt minut po zakończeniu pojedynku jego wynik zmieniono na no-contest. Wcześniej natomiast Amerykanin ubijał szybko Juana Adamsa i Dmitrya Smolyakova, podnosząc się tymi zwycięstwami po przegranym przez dyskwalifikację debiucie z Allenem Crowderem.

Co ciekawe, dla Amerykanina będzie to już piąta walka w tym roku. Nigdy wcześniej w historii UFC żaden zawodnik wagi ciężkiej nie stoczył tyle w ciągu roku.

Sklasyfikowany na 7. miejscu w rankingu Drago nie był widziany w akcji od roku. Przegrał wówczas przez nokaut w ostatnich sekundach walki z Derrickiem Lewisem, wyraźnie prowadząc na punkty. W ten sposób końca dobiegła jego seria czterech z rzędu zwycięstw w oktagonie – między innymi z Fabricio Werdumem czy Royem Nelsonem.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

Mając na uwadze, iż Amerykanin bierze ten pojedynek w zastępstwie na niespełna trzy tygodnie przed galą oraz zaraz po 3-rundowej walce, trudno nie widzieć w roli faworyta znacznie bardziej doświadczonego Rosjanina. Jakiegoś nokautu ze strony Amerykanina oczywiście wykluczyć nie sposób – szczególnie że Drago wraca po długiej przerwie, która być może pokryła go oktagonową rdzą – ale gabaryty, mobilność i stójkowe szlify Volkova stanowić będą nie lada problem dla Hardy’ego.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Alexander Volkov – 1.35
Greg Hardy – 3.15

Wstępny typ:

Alexander Volkov

Rozpiska UFC Moskwa

Walka wieczoru

145 lbs: Zabit Magomedsharipov (17-1) vs. Calvin Kattar (20-3)

Co-main event

265 lbs: Alexander Volkov (30-7) vs. Greg Hardy (5-1)

Pozostałe

170 lbs: Anthony Rocco Martin (16-5) vs. Ramazan Emeev (18-3)
185 lbs: Shamil Gamzatov (13-0) vs. Klidson Abreu (15-3)
205 lbs: Ed Herman (23-14) vs. Gadzhimurad Antigulov (20-6)
170 lbs: Abubakar Nurmagomedov (15-2-1) vs. David Zawada (16-5)
135 lbs: Grigorii Popov (14-3) vs. Davey Grant (8-4)
205 lbs: Magomed Ankalaev (11-1) vs. Dalcha Lungiambula (10-1)
185 lbs: Roman Kopylov (8-0) vs. Karl Roberson (8-2)
170 lbs: Zelim Imadaev (8-1) vs. Danny Roberts (16-5)
155 lbs: Vinc Pichel (12-2) vs. Alexander Yakovlev (25-9-1)
135 lbs: Jessica-Rose Clark (9-5) vs. Pannie Kianzad (11-5)
155 lbs: Rustam Khabilov (23-4) vs. Sergey Khandozhko (27-5-1)

*****

Kursy bukmacherskie na UFC Singapur ujawnione – Ben Askren wyraźnym faworytem

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button