Rosyjskie MMAUFC

David Zawada vs. Abubakar Nurmagomedov na listopadowej gali UFC w Moskwie

David Zawada powita Abubakara Nurmagomedova w UFC podczas listopadowej gali UFC on ESPN+ 21 w Rosji.

Abubakar Nurmagomedov (15-2-1) – kuzyn Khabiba Nurmagomedova – zadebiutuje pod sztandarem UFC podczas zaplanowanej na 9 listopada w Moskwie gali UFC on ESPN+ 21. Jego rywalem będzie walczący o pozostanie pod sztandarem amerykańskiego giganta David Zawada (16-5).

O zestawieniu doniósł dziennikarz Brett Okamoto.

Zobacz także: Dana White zabrał głos na temat oskarżeń o gwałt pod adresem Conora McGregora

29-letni Dagestańczyk miał pierwotnie zadebiutować w oktagonie podczas wrześniowej gali UFC 242 w Abu Zabi, ale kontuzja dłoni pokrzyżowała mu szyki. Ostatnie trzy starcia – wszystkie w 2018 roku – stoczył pod sztandarem PFL. W pierwszym przegrał przez poddanie z Pavelem Kuschem, następnie pokonując decyzją Jonatana Westina, by na koniec zremisować z Bojanem Velickovicem.

Rozstawszy się w zeszłym roku z KSW w atmosferze dalekiej od przyjemnej, David Zawada we wziętym w zastępstwie debiucie przegrał niejednogłośną decyzją z Dannym Robertsem. Do akcji powrócił w listopadzie zeszłego roku, podczas gali UFC Fight Night 141 przegrywając przez nokaut z Jingliangiem Li.
Nie jest żadnym sekretem, jak Nurmagomedov spróbuje rozwiązać ten pojedynek – klinczersko i zapaśniczo. Rzecz jednak w tym, że Abubakar zdecydowanie Khabibem nie jest i kto wie, czy Zawadzie nie starczy defensywy zapaśniczej, aby powstrzymać zapędy Dagestańczyka, utrzymując walkę na nogach, gdzie powinien przeważać.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Abubakar Nurmagomedov – 1.60
David Zawada – 2.25

Wstępny typ:

Abubakar Nurmagomedov

Rozpiska UFC Moskwa

185 lbs: Shamil Gamzatov (13-0) vs. Klidson Abreu (15-3)
205 lbs: Ed Herman (23-14) vs. Gadzhimurad Antigulov (20-6)
170 lbs: Abubakar Nurmagomedov (15-2-1) vs. David Zawada (16-5)

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Komentarze: 3

  1. O ku***.
    Myślałem że UFC w ramach wdzięczności da Davidowi jakąś względnie łatwą walkę z gościem z ogona dywizji a tu zaskoczenie. Z drugiej strony fajną sprawą jest pokonanie gościa z nazwiskiem Nurmagomedov więc David powinien być zadowolony.
    Tylko że musi wygrać!!!

Dodaj komentarz

Back to top button