Koniec współpracy UFC z Reebokiem? Dana White potwierdza trzy marki, z których jedna będzie nowym sponsorem odzieżowym UFC

Głównodowodzący UFC Dana White potwierdził, że jedna z trzech firm: Nike, Under Armour lub Venum będzie nowym sponsorem odzieżowym UFC.

Coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje na to, że dobiegająca końca za pół roku umowa UFC z Reebokiem – podpisana pięć lat temu i warta $70 milionów – dobiegnie końca.

Głównodowodzący UFC Dana White kilka tygodni temu nie wykluczył takiego scenariusza w rozmowie w LeBatard Show. Dziennikarze – w tym Ariel Helwani – donieśli wówczas, że wedle ich wiedzy współpraca UFC z Reebokiem nie zostanie przedłużona.

Tymczasem w najnowszej rozmowie z The Schmo Dana White poszedł o krok dalej.

W temacie dobiegającej końca umowy z Reebokiem został zapytany wprost, czy nowym sponsorem odzieżowym UFC będzie od nowego roku jedna z trzech firm: Nike, Under Armour lub Venum.
– Tak, jedna z tych trzech – potwierdził.

Która? Póki co nie wiadomo. Nie wiadomo też, jak zmieni się – o ile się zmieni – struktura płac dla zawodników w związku z nowym sponsorem.

Nike to oczywiście największa z trzech powyższych marek i jednocześnie sponsor NFL, NBA oraz MLB. Under Armour działa natomiast między innymi w obszarze amerykańskich zapasów uniwersyteckich, sponsorując też między innymi Toma Brady’ego czy Dwayne’a Johnsona. Najmocniej zakorzeniona w MMA jest natomiast marka Venum.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Miał swoją szansę!” – White stwierdził, że „sfrustrowany” McGregor odrzucił walkę z Fergusonem na UFC 249

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. cesellolaroma

    18 czerwca 2020 at 12:32

    Oby to był Venum, lubię tą markę.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply