KSWPolskie MMA

Koniec spekulacji! Kacper Formela zasilił szeregi KSW!

Jeden z najlepszych zawodników kategorii piórkowej w Polsce Kacper Formela podpisał kontrakt z organizacją KSW.
Koniec spekulacji dotyczących sportowej przyszłości Kacpra Formeli (17-4). Trzy tygodnie temu organizacja FEN poinformowała o rozstaniu z zawodnikiem. Dziś natomiast okazało się, że Polski Machida podpisał kontrakt z organizacją KSW, o czym oficjalnie poinformowano w mediach społecznościowych polskiego giganta.

Walczący zawodowo od dekady 28-latek w ostatnich latach rywalizował pod sztandarem Fight Exclusive Night, gdzie stoczył łącznie dziewięć walk, osiem z nich zwyciężając. Jedynej w tym okresie porażki doznał z rąk Łukasza Charzewskiego w swoim debiucie. Od czasu tamtego niepowodzenia Kacper wygrał osiem walk – połowę z nich przed czasem – w pokonanym polu zostawiając między innymi Nurzhana Akisheva, Oleksandra Horshechnika czy ostatnio – tj. w październiku zeszłego roku – Nursultana Kassymkhanova.
Formela zdobył pod egidą FEN tytuł mistrzowski wagi piórkowej, który obronił trzykrotnie.

W KSW reprezentant Mighty Bulls Gdynia będzie występował właśnie w kategorii piórkowej. Na jej tronie zasiada obecnie sposobiący się do ostatniej walki w kontrakcie podwójny mistrz Salahdine Parnasse – już w sobotę stanie do obrony tronu w wadze lekkiej, mierząc się na KSW 93 z tymczasowym mistrzem w osobie Valeriu Mircei.

Z kolei w maju o tymczasowy pas mistrzowski powalczą w rewanżu Robert Ruchała i Patryk Kaczmarczyk. W czubie rankingu wagi piórkowej KSW znajdują się też między innymi Daniel Rutkowski, Lom-Ali Eskijew, Adam Soldaev czy Dawid Śmiełowski.

Z kim i kiedy pod flagą KSW zadebiutuje Kacper Formela, póki co nie wiadomo.

Kto dla Kacpra Formeli na debiut w KSW?

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button