UFC

Klimatyczna zapowiedź rewanżu Eddiego Alvareza z Dustinem Poirierem – video

Klimatyczna zapowiedź rewanżowego pojedynku pomiędzy dwoma czołowymi lekkimi na świecie, Eddiem Alvarezem i Dustinem Poirierem, który odbędzie się podczas gali UFC on FOX 30.

Eddie Alvarez i Dustin Poirier spotkali się po raz pierwszy w maju zeszłego roku, podczas gali UFC 211 dając nie lada widowisko.

Poirier wygrał pierwszą rundę, by w drugiej okrutnie naruszyć rywala, będąc o włos od skończenia walki. Król Podziemia przetrwał, a potem sam przeszedł do ostrej ofensywy – w pewnej chwili zdzielił jednak będącego w parterze Poiriera kolanami na głowę, mocno go rozcinając. Diament nie był w stanie kontynuować, wobec czego pojedynek zakończył się wynikiem no-contest.
Już kilka dni po tamtej gali rozpoczęły się medialne zgrzyty między oboma zawodnikami – i trwają one do dzisiaj. Poirier uważa, że Alvarez miał dość i dlatego zaatakował nielegalnymi kolanami – byle tylko pojedynek dobiegł końca. Były mistrz jest z kolei przekonany, że jego rywal mógł walczyć, ale nie miał już na to ochoty i wykorzystał rzeczony faul do ucieczki z walki.

Obaj medialną szermierkę zamienią na oktagonową już 28 lipca w walce wieczoru gali UFC on FOX 30, która odbędzie się w Calgary. Smaczku całej rywalizacji dodaje możliwa jej stawka – niewykluczone bowiem, że zwycięzca wyjdzie na czoło wyścigu o pas mistrzowski kategorii lekkiej.

Poniżej klimatyczna zapowiedź drugiej walki.

*****

UFC Fight Night 134 – Shogun vs. Oezdemir – aktualna rozpiska

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button