UFC

„Kilka razy poddał mnie w ten sposób” – smaczki z mat ATT i typ na walkę Gamrot vs. Fiziev! Moicano i Moises jednomyślni!

Renato Moicano i Thiago Moises wzięli pod lupę starcie Mateusza Gamrota z Rafaelem Fizievem, przemycając kilka smaczków z mat American Top Team.
Przed sobotnią galą UFC Fight Night w Las Vegas nie brakuje rozmaitych analiz walki wieczoru, w której za łby wezmą się Mateusz Gamrot i Rafael Fiziev.

Pojedynkowi temu przyjrzeli się właśnie żywnie nim zainteresowani brazylijscy lekcy, Renato Moicano i Thiago Moises. Obaj znają doskonale Gamera, bo spędzili z nim mnóstwo czasu na matach American Top Team. Dodatkowo Renato Moicano miał okazję mierzyć się z Rafaelem Fizievem, walkę tę przegrywając w 2020 roku przez nokaut w pierwszej rundzie.

Jak Moises i Moicano zapatrują się na polsko-azerskie starcie? O tym opowiedzieli w podcaście tego drugiego, przemycając przy okazji kilka treningowych smaczków.
– Uważam, że pięć rund i mały oktagon naprawdę faworyzują Mateusza – powiedział Thiago. – Wszystko z powodu jego stylu walki. Ma naprawdę dobrą kondycję i walczy na wysokim tempie. Widzieliśmy natomiast wcześniej, że Fiziev bywał już zmęczony, i to na trzech rundach.


Skorzystaj z promocji 3x BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Kursy na walkę Gamrot vs. Fiziev 2.18 – 1.70 (POSTAW)


– Uważam zatem, że pięć rund to korzyść dla Mateusza – kontynuował Moises. – Oczywiście Fiziev może tam wyjść i go znokautować w pierwszej rundzie. Jeśli jednak tego nie zrobi, to moim zdaniem przegra decyzją. Owszem, jest bardzo eksplozywny, ale nie możesz mieć wszystkiego. Nie możesz być tak eksplozywny i walczyć przez pięć rund. Jeśli nie pokona Mateusza w dwóch pierwszych rundach, przegra decyzją.

Renato Moicano przywołał jednak walkę Atamana z Rafaelem dos Anjosem – Azer wygrał ją przez nokaut w piątej rundzie – zwracając uwagę, że reprezentant Kill Cliff podszedł do niej taktycznie, nie forsując tempa i nie szukając za wszelką cenę skończenia.

– Tak, ale rzecz w tym, że Mateusz ma o wiele lepsze zapasy od RDA – zauważył Thiago.

– Tak sądzisz?

– Tak.

– Dlaczego?

– Wszyscy robią tradycyjne zapasy – wyjaśnił Thiago. – Zejście do jednej nogi albo double leg. Tracą na to dużo energii. Styl zapaśniczy Mateusza jest inny. Nie traci dużo sił. Po prostu pozbawia cię równowagi. Schodzi ci do kostki, zachodzi cię z boku, nagle jest za tobą. Wytrąca się z równowagi i nie traci na to sił.

Moicano zadumał się.– Rafael Fiziev jest zbyt dynamiczny, bracie – powiedział. – Może pokonać Gamrota. Może go znokautować.

– Czy uważasz, że otworzy się w stójce? – zapytał Thiago. – Będzie obawiał się obaleń. Myślisz, że pójdzie mocno w Muay Thai, czy jednak będzie bardziej ostrożny? Bo jeśli ruszy ostro, Mateusz go przewróci.

– Oczywiście – przytaknął Renato. – Zacznie spokojnie. Nie będzie narzucał szalonego tempa, jak w starciu z Bradem Riddellem. Tamta walka była toczona na wysokim tempie, bo Brad Riddell także jest uderzaczem. Jeśli jednak pamiętasz, to w starciu z RDA Fiziev był bardzo skupiony, starannie selekcjonował uderzenia, walczył inaczej. Myślę, że tak samo będzie teraz. Problem dla Fizieva polega jednak na tym, że Gamrot jest odporny. Nawet gdy Dariush posłał go na deski, przetrwał. Gość jest trudny do skończenia.

– Gdy posyłasz go na deski i próbujesz skończyć, idzie w zapasy – zawtórował koledze Moises. – Idzie w nogi i kończy na górze.

– Dokładnie! Mówiłem o tym dzisiaj w klubie, bo na ogół dla Fizieva korzystnie jest, gdy ludzie chcą bić się z nim w stójce. Ja tak zrobiłem. Mateusz tego nie zrobi.
– Styl Mateusza jest bardzo oryginalny – powiedział Thiago. – Miesza ustawienie, wyprowadza ciosy, dotyka ci nogi, obala, potem znowu uderza. Bardzo dziwny styl. Unikalny.

– Nie będzie bił się w stójce – zawyrokował Renato. – Jeśli dostanie, pójdzie w nogi, poszuka dźwigni na nogi i tego typu rzeczy.

– Ma naprawdę dobre ataki na nogi – przytaknął Moises. – Nie widzieliśmy tego jeszcze w UFC, ale trenujemy z nim i wiemy, że ma naprawdę dobre dźwignie na nogi. Skończył mnie kilka razy skrętówkami. Przed karierą w UFC często z nich korzystał w KSW. I kolejna rzecz – może odpowiedzieć zapasami na wszystko. Fiziev uderza ciosami? Może zejść pod nimi po obalenie. Fiziev kopie? Może chwycić kopnięcie i obalić. Uważam więc, że Fiziev będzie bardzo obawiał się obaleń, wobec czego także w stójce będzie mniej aktywny.

– Stawiamy więc na Gamrota przez decyzję – podsumował Moicano.

– Groźne przeciwko klasycznym zapaśnikom są kolana – zauważył na koniec Moises. – Jednak Gamrot zawsze obala z głową do zewnątrz, więc nie sądzę, aby to był problem. Będzie natomiast musiał uważać na switch-kicki, bo Fiziev kopie jest bardzo dynamicznie.
Cała rozmowa poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button