UFC

Khamzat Chimaev vs. Jingliang Li w planach na UFC 267

Starcie w wadze półśredniej pomiędzy Khamzatem Chimaevem i Jingliangiem Li jest planowane na październikową galę UFC 267.

Namaszczony w zeszłym toku na wielką gwiazdę organizacji Khamzat Chimaev (9-0) powróci do oktagonu 30 października podczas gali UFC 267, która najprawdopodobniej odbędzie się w Abu Zabi. Jego rywalem będzie Jingliang Li (18-6).
O zestawieniu nieoficjalnie doniósł portal OctagonBet.
Wojujący w kategoriach średniej i półśredniej Czeczen rozpoczął w zeszłym roku przygodę z UFC od trzech dominujących zwycięstw odniesionych w ledwie dwa miesiące. W debiucie udusił Johna Phillipsa, później ubijając Rhysa McKee. We wrześniu w ledwie 17 sekund znokautował natomiast Geralda Meerschaerta.

Później matchmakerzy próbowali kilka razy zestawić go z Leonem Edwardsem, ale problemy zdrowotne Czeczena nie tylko przekreśliły te próby, ale też wyeliminowały go z gry na rok.Sklasyfikowany na 12. miejscu w rankingu wagi półśredniej Jingliang Li to już doświadczony pod sztandarem UFC zawodnik. Występując w oktagonie od 2014 roku, uzbierał bilans 10-4. Ostatnio był widziany w akcji w styczniu, nokautując w pierwszej rundzie Santiago Ponzinibbio. W ten sposób powrócił na zwycięskie tory po porażce decyzją z Neilem Magnym.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Oszacowanie potencjału Khamzata Chimaeva na tym etapie jego kariery – szczególnie po długim rozbracie z oktagonem i poważnych problemach zdrowotnych – nie jest łatwe. O ile w stójce elektryczny styl walki niezwykle aktywnego Chińczyka może stanowić dla niego problem, to wydaje się, że o wyniku tej walki przesądzić mogą zapasy – a Li gigantem w obszarze defensywy przed obaleniami nie jest. Dość powiedzieć, że skuteczność jego defensywy zapaśniczej to ledwie 59%, a niedawno cztery razy przewrócił go Neil Magny.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Khamzat Chimaev – 1.50
Jingliang Li – 2.50

Wstępny typ:

Khamzat Chimaev
Rozpiska UFC 267

Walka wieczoru

205 lb: Jan Błachowicz (28-8) vs. Glover Teixeira (32-7) – o pas mistrzowski

Pozostałe

170 lb: Khamzat Chimaev (9-0) vs. Jingliang Li (18-6)
115 lb: Amanda Ribas (10-2) vs. Virna Jandiroba (17-2)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button