Khalidov wskazuje kolejnego rywala dla Soldicia, Chorwat zapowiada wielkie ogłoszenie

Mistrz kategorii półśredniej KSW Roberto Soldic kusi wielkim ogłoszeniem, które niebawem ujrzy światło dzienne.

Mający za sobą spektakularny debiut w kategorii średniej – przed dwoma tygodniami zdemolował Michała Materlę – wiodący prym w kategorii półśredniej KSW Roberto Soldic zapytał kilka dni temu fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych, z kim powinien skrzyżować rękawice w kolejnym pojedynku.

Niespodziewanie z odpowiedzią chorwackiemu Robocopowi pospieszył… mistrz kategorii średniej i legenda nadwiślańskiej sceny Mamed Khalidov! Czeczeński zawodnik w krótkim wpisie jako idealnego rywala dla Roberto Soldicia wskazał swojego kompana Aslambeka Saidova.

36-letni Czeczen nie był widziany w akcji od listopada zeszłego roku, gdy przegrał pod banderą ACA z Eliasem Silverio. Jednak jego przygoda z czeczeńską organizacją dobiegła już końca i kilka miesięcy temu wyrażał zainteresowanie powrotem pod sztandarem KSW.

Rzecz jednak w tym, że Saidov przebąkiwał o migracji do kategorii lekkiej, oceniając, że nie jest wystarczająco duży na półśrednią – tymczasem Soldiciowi w głowie podbój średniej…
Chorwat odpowiedział jednak na propozycję Khalidova.

– Zawsze masz asa w rękawie – napisał w komentarzu. – Na to też będę gotowy.

Tajemnicą poliszynela jest, że 25-latka najbardziej interesuje konfrontacja właśnie z Mamedem Khalidovem, co w nieszczególnie zawoalowany sposób zasygnalizował po rozbiciu Michała Materli przy okazji wspomnianej gali KSW 56.

Czeczeński zawodnik wyraził w zeszłym tygodniu gotowość na potyczkę z Chorwatem, choć zaznaczył, że w grę wchodzi też trylogia z garnącym się do niej Scottem Askhamem oraz starcie z niepokonanym Cezarym Kęsikiem.Tymczasem w niedzielę Roberto Soldic opublikował na Instagram Stories tajemnicze zdjęcie ze swoim menadżerem Ivanem Dijakoviciem, okraszając je zagadkowym komentarzem: „Niebawem wielkie ogłoszenie”.

Czy może chodzić właśnie o potencjalne starcie z Mamedem Khalidovem? Póki co nie wiadomo. Współwłaściciel KSW Maciej Kawulski nie ukrywał po gali KSW 56 zainteresowania zestawieniem walki pomiędzy oboma zawodnikami, ale jednocześnie zaznaczył, że Robocop musi jeszcze sobie na taką konfrontację zapracować.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply