Rosyjskie MMAUFC

Khadis Ibragimov podpisał kontrakt z UFC

Zasiadający na tronie mistrzowskim wagi półciężkiej M-1 Global Khadis Ibragimov związał się z organizacją UFC.

Obroniwszy pas mistrzowski wagi półciężkiej organizacji M-1 Global podczas marcowej gali w Kazachstanie, gdzie szybko rozbił Rafała Kijańczuka, Khadis Ibragimov (8-0) nie ukrywał, że jego celem jest angaż w UFC.

Na przeszkodzie stała mu jednak rosyjska organizacja, której w rezultacie zarzucił nawet niedotrzymywanie warunków – jednym z nich miało być bowiem zielone światło na przejście do UFC po pierwszej obronie tytułu mistrzowskiego.

Zobacz także: Ojciec Khabiba wskazuje rywali, których musi pokonać Conor przed potencjalnym rewanżem

Wszystko to jest już jednak historia, bo 23-letni Dagestańczyk ogłosił właśnie w mediach społecznościowych podpisanie umowy z amerykańskim gigantem, niezmiernie się z tego powodu radując.

https://www.instagram.com/p/Bw_DWVMj4vj/

Dzisiaj podpisałem kontrakt z najlepszą organizacją MMA, UFC – i oficjalnie zostałem zawodnikiem UFC!

Dziękujemy wszystkim, którzy mnie wspierali i pomogli osiągnąć ten cel.

Mogący pochwalić się licznymi osiągnięciami w sambo bojowym Dagestańczyk rozpoczął karierę zawodową MMA w 2017 roku – i łączył ją ze startami w sambo. Sześć spośród ośmiu zwycięstw odniósł przed czasem.

https://www.instagram.com/p/BvWbU-vFBgc/
Póki co nie wiadomo, kiedy Ibragimov zadebiutuje w oktagonie amerykańskiego giganta i kto będzie jego pierwszym rywalem. Wieść gminna niesie, że w sierpniu UFC zawita do Soczi, więc kto wie, czy nie właśnie wtedy Dagestańczyka stanie do pierwszej walki pod nowym sztandarem.

*****

Typowanie UFC Ottawa: Iaquinta vs. Cerrone

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button