Khabib Nurmagomedov z apelem do GSP w związku z planami emerytalnymi Kanadyjczyka


Zasiadający na tronie wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov zaapelował do Georgesa Saint-Pierre’a, aby ten odłożył o kilka miesięcy plany zakończenia kariery.

Dziś gruchnęły doniesienia – potwierdzone przez największe media – wedle których legendarny Georges Saint-Pierre ogłosi jutro zakończenie sportowej kariery, nie będąc w stanie dojść do porozumienia z UFC w sprawie potencjalnej walki z Khabibem Nurmagomedovem.

Dagestański Orzeł zareagował na te doniesienia, apelując, aby Kanadyjczyk odłożył swoje emerytalne plany do listopada.

Zróbmy to w listopadzie. Po tej walce możesz przejść na emeryturę. Dorastałem, oglądając twoje walki i bardzo cię szanuję – wierzę, że okazałem ci to, Georgesie, gdy byłeś w Moskwie. Byłby to jednak dla mnie zaszczyt, aby dzielić z tobą oktagon – jednym z największych zawodników w historii.

Zróbmy to w 155 funtach albo mogę oddać ci 5 funtów, bo nigdy nie ścinałeś wagi do 155 funtów. Twój wybór – 155 lub 160 funtów, Montreal, NYC, Moskwa, Abu Dabi. Wyślij mi lokalizację, przyjacielu 📍

#GSPvsKHABIB #ufc #mma #history
#RUSSIAvsCANADA
Khabib Nurmagomedov nigdy nie ukrywał, że uważa Kanadyjczyka za największego zawodnika, jaki kiedykolwiek walczył w oktagonie UFC i wzór do naśladowania poza oktagonem. Także marzeniem jego ojca Abdulmanapa Nurmagomedova od wielu lat było, aby syn stanął kiedyś do walki z GSP.

Dziennikarz Ariel Helwani skontaktował się z Kanadyjczykiem, dopytując go między innymi o wpis Dagestańskiego Orła.

Widziałem, co Khabib napisał i bardzo to doceniam. Niestety te decyzje nie zależą od nas. Odniosę się do wszystkiego podczas jutrzejszej konferencji prasowej.

*****

Wykiwany przez Gracie, przywitany przez White’a – Nate Diaz w obiektywie kamer w Phoenix


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. czacha

    20 lutego 2019 at 20:04

    Jakby Khabib użył odpowiedniego szantażu to kto wie może walka by się jednak odbyła.Wystarczyłoby zrobić trochę szumu, że nie przedłuży kontraktu by spotkać się na jednorazową walkę z GSP pod sztandarem innej organizacji.Wątpię by Ufc do tego dopuściło.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *