Doniesienia: Georges Saint-Pierre ogłosi przejście na sportową emeryturę


Wedle nieoficjalnych doniesień, były mistrz wag półśredniej i średniej UFC Georges Saint-Pierre ogłosi jutro zawieszenie rękawic na kołku.

Organizacja UFC ogłosiła, że legendarny Georges Saint-Pierre zorganizuje jutro specjalną konferencją prasową, która odbędzie się w Bell Centre w Montrealu.

Powód? Wedle nieoficjalnych doniesień, Kanadyjczyk ogłosi przejście na sportową emeryturę – a to z powodu fiaska negocjacji w sprawie doprowadzenia do walki z mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem.
GSP od kilku miesięcy nie ukrywał, że pojedynek z Dagestańskim Orłem interesuje go najbardziej. Do walki garnął się też sam Nurmagomedov, ale Dana White i spółka mieli inne zdanie. Sternik UFC nie ukrywał w przeszłości, że po tym jak Rush ledwie miesiąc po zdobyciu złota 185 funtów – zdetronizował Michaela Bispinga – zwakował pas, nie da mu kolejnej szansy walki o złoto w obawie przed powtórką z rozrywki.

Przed kilkoma dniami Kanadyjczyk opowiedział dokładnie o kulisach rozmów z UFC na temat pojedynku z Dagestańczykiem, przyznając jednocześnie, że z biznesowego punktu widzenia rozumie podejście pracodawcy.

Wczoraj GSP opublikował też wymowny wpis, który może wskazywać na to, że rzeczywiście jego sportowa przygoda z MMA dobiega końca.

37-latek wygrał trzynaście ostatnich walk, dziewięciokrotnie broniąc pasa mistrzowskiego wagi półśredniej. W listopadzie 2013 roku po ostatniej – z Johnnym Hendricksem – zrobił sobie przerwę od MMA. Powrócił cztery lata później, zdobywając złoto wagi średniej przy okazji nowojorskiej gali UFC 217 – zdetronizował wtedy Michaela Bispinga.

*****

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *