Khabib Nurmagomedov rosyjskim rekordzistą na Instagramie, wykręca świetną oglądalność w Rosji

Gwiazda opromienionego wiktorią z Dustinem Poirierem Khabiba Nurmagomedova jaśnieje coraz mocniejszym blaskiem w Rosji i na świecie.

Popularność Khabiba Nurmagomedova w Rosji – i tak już bardzo duża – zatacza coraz szersze kręgi, na co wskazują wyniki oglądalności jego zwycięskiego pojedynku z Dustinem Poirierem podczas sobotniej gali UFC 242 w Abu Zabi.

Zobacz także: Khabib Nurmagomedov i Dana White wesprą działalność charytatywną Dustina Poiriera

Walkę Dagestańczyka pokazał w Rosji na żywo Program Pierwszy – publiczna stacja telewizyjna, która posiada też zdecydowanie największy zasięg odbiorców w Rosji, sięgający 98,8% populacji.

Jak donosi portal RT.com, starcie Dagestańskiego Orła z Diamentem, poprzedzone filmem dokumentalnym Nasz Khabib w ramach przystawki do dnia głównego, było oglądane przez 20,7% gospodarstw domowych w Rosji. W grupie docelowej 14-59 lat wskaźnik ten wyniósł jeszcze więcej, bo 23,9%.
Na tym nie koniec, bo na różnych internetowych platformach Programu Pierwszego pojedynek o mistrzostwo wagi lekkiej osiągnął już ponad 26 milionów wyświetleń.

To jednak nie wszystko, bo po gali Dagestański Orzeł został Rosjaninem z największą liczbą fanów na Instagramie. Niepokonany mistrz 155 funtów UFC zdystansował w tym zestawieniu dotychczasową liderkę Olgę Buzovą – piosenkarkę i prezenterkę telewizyjną. Khabib ma obecnie 16 503 458 obserwujących na Instagramie, a Olga – 16 320 871.

Póki co nie wiadomo natomiast nic o wielkości sprzedaży PPV gali UFC 242. Co prawda godziny, w jakich się odbywała, nie wróżą tutaj szaleństw, ale Nurmagomedov wspominał prze galą, że gdyby sprzedaż PPV sięgnęła 600-700 tys., wówczas zyskałby cenny argument w rozmowach z UFC na temat zorganizowania numerowanej gali w Rosji.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply