Khabib Nurmagomedov reaguje na zawieszenie i pół miliona grzywny ze strony Komisji w Nevadzie

Khabib Nurmagomedov w kilku wpisach odniósł się do nałożonej przez Stanową Komisję Sportową w Nevadzie kary za awantury po gali UFC 229.

Posiedzenie Stanowej Komisji Sportowej w Nevadzie poświęcone między innymi wymierzeniu kary Khabibowi Nurmagomedovowi za burdy po październikowej gali UFC 229 w Las Vegas stanowiło dla Dagestańczyka tylko formalność – wcześniej bowiem doszedł z Komisją do porozumienia w kwestii warunków kary – ale nie omieszkał on w kilku wpisach skomentować ogłoszenia decyzji.

Wiecznie polityka

Najważniejsze
Obudźcie mnie, gdy będzie po wszystkim.

Ostatecznie Dagestański Orzeł został ukarany grzywną $500 tys. z jego $2-milionowej gaży podstawowej i zawieszony na dziewięć miesięcy, ale okres ten będzie mógł skrócić do sześciu miesięcy, jeśli weźmie udział w kampanii społecznej przeciwko przemocy – co zdążył już zapowiedzieć jego menadżer Ali Abdelaziz.

W takim scenariuszu zawieszenie Nurmagomedova dobiegnie końca 6 kwietnia – w sam raz na galę UFC 236, która wydaje się stanowić jedyną szansą na występ Dagestańczyka przed rozpoczynającym się 5 maja Ramadanem.

*****

OFICJALNIE: Conor McGregor ukarany za awantury po UFC 229

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. TYTUS

    29 stycznia 2019 at 21:40

    No nie Khebabib w w@szyzdowskich ciuchach BoSSa … tego się nie spodziewałem.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply