Karty punktowe walk Poirier vs. Holloway i Adesanya vs. Gastelum


Opublikowano karty punktowe dwóch walk mistrzowskich gali UFC 236, która odbyła się w Atlancie.

W co-main evencie gali wszyscy sędziowie wypunktowali walkę zgodnie w stosunku 48-46 na korzyść Israela Adesanyi, który zostawił w pokonanym polu Kelvina Gasteluma.

Jak się okazuje, o wszystkim decydowała piąta runda, bo każdy z sędziów po czterech punktował 38-38. Wszyscy ostatnią odsłonę ocenili na 10-8 dla Nigeryjczyka, który zdobył w ten sposób tymczasowy pas mistrzowski kategorii średniej.
Wszyscy trzej sędziowie byli też zgodni w punktacji walki wieczoru, którą jednogłośną decyzją wygrał nowy tymczasowy mistrz 155 funtów Dustin Poirier.

Punktowi tylko rundę trzecią ocenili na 10-9 dla Hawajczyka, resztę przyznając Poirierowi – i tym samym cały pojedynek zakończył się potrójnym 49-46 dla Luizjańczyka.

*****

Jon Jones kpi z „niewyparzonej gęby” Israela Adesanyi – Nigeryjczyk i Dana White odpowiadają


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

2 Comments

 1. Rozdajacy karty

  14 kwietnia 2019 at 19:39

  Myślę, że troszkę ich poniosło – 2 runda była dla Maxa.

  • Konewa

   14 kwietnia 2019 at 19:56

   Też mi się wydawało że walka była bardziej wyrównana. Dustin 1 i 5 wygrał zdecydowanie, Max wygrał 3, a 2i4 były wyrównane . Tak czy siak wynik sprawiedliwy i miło było zobaczyć Dustina z pasem po tylu latach harówy i tylu litrach krwi przelanej w oktagonie. 💎🏆🥇

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply