Karolina Kowalkiewicz vs. Xiaonan Yan na lutowej gali UFC Auckland

Podczas lutowej gali w Nowej Zelandii Karolina Kowalkiewicz powalczy o powrót na zwycięskie tory po trzech kolejnych porażkach.

Wedle nieoficjalnych doniesień, Karolina Kowalkiewicz (12-5) powróci do akcji podczas zaplanowanej na 22 lutego w Auckland gali UFC on ESPN+ 26, krzyżując pięści z niepokonaną w oktagonie amerykańskiego giganta Xiaonan Yan (11-1).

Zobacz także: były mistrz FEN z nokautem dekady na weteranie UFC

O planach zestawienia walki – z zaznaczeniem, że kontrakty nie zostały jeszcze podpisane – doniósł dziennikarz Raphael Marinho.

Dla 34-letniej Polki może być to pojedynek o być albo nie być w UFC – przegrała bowiem trzy ostatnie starcia, będąc zmuszoną uznać wyższość Jessiki Andrade, Michelle Waterson oraz Alexy Grasso, która rozbiła ją na pełnym dystansie podczas czerwcowej gali UFC 236.

30-letnia Chinka odniosła już cztery zwycięstwa w oktagonie UFC. Ostatnio była widziana w akcji również podczas czerwcowej gali UFC 238, pokonując na pełnym dystansie Angelę Hill. Wcześniej w pokonanym polu zostawiała między innymi Syuri Kondo czy Vivianę Pereirę.

Kowalkiewicz będzie prawdopodobnie stanowiła największe sportowe wyzwanie w karierze Chinki, ale mając na uwadze formę prezentowaną ostatnimi czasy przez Polkę, trudno nie widzieć faworytki w Xiaonan. Reprezentantka Państwa Środka będzie prawdopodobnie dysponować przewagą stójkową oraz szybkościową, a i jej kondycji zarzucić wiele nie można.
Przewidywane kursy bukmacherskie:

Karolina Kowalkiewicz – 3.00
Xiaonan Yan – 1.30

Wstępny typ:

Xiaonan Yan

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

Rozpiska UFC Auckland

Walka wieczoru

155 lbs: Dan Hooker (19-8) vs. Paul Felder (17-4)

Pozostałe

205 lbs: Tyson Pedro (7-3) vs. Vinicius Moreira (9-4)
265 lbs: Marcos Rogerio de Lima (16-6-1) vs. Ben Sosoli (7-2)
170 lbs: Jake Matthews (15-4) vs. Emil Weber Meek (9-4)
115 lbs: Karolina Kowalkiewicz (12-5) vs. Xiaonan Yan (11-1)

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. aliendeg

    4 grudnia 2019 at 12:12

    Karolina fajna wycieczke na koniec kariery.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply