Dan Hooker vs. Paul Felder walką wieczoru UFC Auckland

Dan Hooker i Paul Felder po raz pierwszy w karierze wystąpią w walce wieczoru gali UFC – tej lutowej w Auckland.

Walką wieczoru pierwszej w historii gali UFC, która odbędzie się 22 lutego w Auckland, został pojedynek w kategorii lekkiej pomiędzy Danielem Hookerem (19-8) i Paulem Felderem (17-4).

Zobacz także: były mistrz FEN z nokautem dekady na weteranie UFC

O zestawieniu oficjalnie poinformowali organizatorzy.

Sklasyfikowany na 7. miejscu w rankingu Nowozelandczyk wygrał sześć spośród siedmiu walk, jakie stoczył dotychczas w limicie 155 funtów. Jedyną porażkę zadał mu w tym okresie Edson Barboza, ale Hangman powetował ją sobie dwoma zwycięstwami – w lipcu efektownie znokautował Jamesa Vicka, a podczas październikowej gali UFC 243 rozbił na pełnym dystansie Ala Iaquintę.

Okupujący 6. miejsce w rankingu Paul Felder zeszłego roku miło wspominać nie będzie, bo stoczył w nim tylko jedną walkę, przegrywając z Mike’iem Perry, który zatrzymał jego serię trzech zwycięstw. Jednak w 2019 roku wszystko się zmieniło. W lutym jednogłośnie wypunktował Jamesa Vicka, natomiast we wrześniu przy okazji gali UFC 242 niejednogłośnie zrewanżował się Edsonowi Barbozie.

Obaj zawodnicy mierzyli się ostatnimi czasy z tymi samymi rywalami – Felder niejednogłośnie pokonał Barbozę, który z kolei zdemolował Hookera. Z kolei Irlandzki Smok miał pewne problemy z Vickiem, którego Nowozelandczyk zdeklasował.

Obaj zawodnicy są twardzi, ale wydaje się, że to młodszy o sześć lat Hooker będzie niewielkim faworytem – jest aktywniejszy, dysponuje szerokim wachlarzem uderzeń w stójce i świetnie korzysta z doskonałych gabarytów. Dysponujący srogimi kopnięciami – podobnie jak Barboza – Amerykanin nie jest jednak typem zawodnika, który sprzedaje skórę tanio, więc…

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Daniel Hooker – 1.65
Paul Felder – 2.15

Wstępny typ:

Daniel Hooker
Rozpiska UFC Auckland

Walka wieczoru

155 lbs: Dan Hooker (19-8) vs. Paul Felder (17-4)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

„Wyjdę do każdego z tej listy” – Conor McGregor wskazuje potencjalnych rywali na powrót

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply