Polskie MMAUFC

Karolina Kowalkiewicz uduszona przez Claudię Gadelhę – video

Karolina Kowalkiewicz nie zaliczy swojego wypadu do Rio de Janeiro do udanych – polska zawodniczka przegrała z Claudią Gadelhą podczas UFC 212.

Karolina Kowalkiewicz (10-2) wraca na tarczy z Rio de Janerio, gdzie w co-main evencie gali UFC 212 zmuszona była uznać wyższość Claudii Gadelhy (15-2), przegrywając przez poddanie w pierwszej rundzie.
Polka rozpoczęła agresywnie, od razu starając się zepchnąć Brazylijkę do defensywy. Gadelha trafiła obszernym prawym. Nasza zawodniczka raz za razem mieszała pozycje. Walka przeniosła się do klinczu, na rozerwanie którego Karolina dostała łokciem. Łodzianka starała się atakować seriami i kilkoma ciosami przedarła się przez defensywę szukającej pojedynczych kontr Gadelhy. Niespełna dwie minuty po rozpoczęciu walki Claudia przeniosła jednak walkę do parteru, z klinczu obalając polską reprezentantkę. Kowalkiewicz próbowała wstawać, ale oddała plecy, a chwilę potem, nie przypilnowawszy rąk rywalki, zmuszona była odklepać duszenie zza pleców.

Dla Gadelhy jest to drugie z rzędu zwycięstwo, dla Kowalkiewicz natomiast druga z rzędu porażka – i pierwsza w karierze przed czasem.

*****

UFC 212 – wyniki i relacja na żywo

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button