UFC

Kamaru Usman vs. Colby Covington na UFC 245

Podczas grudniowej gali UFC 245 dojdzie do długo wyczekiwanego i ociekającego złą krwią starcia na szczycie 170 funtów pomiędzy Kamaru Usmanem i Colbym Covingtonem.

Pojedynek o pas mistrzowski kategorii półśredniej pomiędzy zasiadającym na jej tronie Kamaru Usmanem (15-1) i byłym tymczasowym mistrzem Colbym Covingtonem (15-1) został dodany do rozpiski gali UFC 245, która odbędzie się 14 grudnia w Las Vegas.

Zobacz także: Wersja 2.0 nadchodzi? Conor McGregor publikuje migawki ze sparingu

O zestawieniu doniósł nieoficjalnie dziennikarz Ariel Helwani. Pierwotnie było ono planowane na okoliczność listopadowej gali UFC 244 w Nowym Jorku, ale obaj zawodnicy nie doszli do porozumienia z pracodawcą w sprawie warunków finansowych.

Nigeryjski Koszmar znajduje się na fali dziesięciu zwycięstw z rzędu. Podczas marcowej gali UFC 235 porozbijał na pełnym dystansie Tyrona Woodleya, rozsiadając się na mistrzowskim tronie. Wcześniej pokonywał między innymi Rafaela dos Anjosa, Demiana Maię czy Leona Edwardsa.

Colby Covington wygrał dziesięć z dotychczasowych jedenasty pojedynków w oktagonie, jedynej porażki doznając w starciu z Warlleyem Alvesem. Obecnie znajduje się na fali siedmiu wiktorii. W czerwcu ubiegłego roku sięgnął po tymczasowe złoto, pokonując decyzją Rafaela dos Anjosa, ale szybko został go pozbawiony. W sierpniu tego roku rozbił na pełnym dystansie Robbiego Lawlera, torując sobie drogę z powrotem do rozgrywki mistrzowskiej.

Obaj zawodnicy to świetni zapaśnicy, którzy jednak walczą nieco inaczej. Covington nie jest tak skuteczny w walce na chwyty, ale narzuca mordercze tempo, będąc też nieźle poukładanym stójkowo. Usman z kolei to silny jak tur wrestler ze świetna kontrolą z góry i pod siatką. Wydaje się, że Chaos powinien przeważać kondycyjnie, ale kto wie, czy w jakimś stopniu Usman nie zneutralizuje tego swoimi gabarytami oraz siłą. Wszak nawet RDA notował pewne sukcesy zapaśnicze w starciu z Covingtonem. Z drugiej zaś strony, stan zdrowia Nigeryjczyka od dawna do najlepszych nie należy, a teraz wraca jeszcze po dłuższej przerwie.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Kamaru Usman – 1.55
Colby Covington – 2.45

Wstępny typ:

Kamaru Usman
Rozpiska UFC 245

145 lbs: Max Holloway (21-4) vs. Alexander Volkanovski (20-4) – o pas mistrzowski
170 lbs: Kamaru Usman (15-1) vs. Colby Covington (15-1) – o pas mistrzowski
135 lbs: Amanda Nunes (18-4) vs. Germaine de Randamie (9-3) – o pas mistrzowski
185 lbs: Matt Brown (21-16) vs. Ben Saunders (22-12-2)
170 lbs: Santiago Ponzinibbio (27-3) vs. Robbie Lawler (28-14)
185 lbs: Oskar Piechota (11-2-1) vs. Punahele Soriano (6-0)
125 lbs: Sergio Pettis (18-5) vs. Kai Kara-France (20-7)
125 lbs: Jessica Eye (14-7) vs. Viviane Araujo (8-1)

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Komentarze: 4

Dodaj komentarz

Back to top button