UFC

Justin Gaethje i Eddie Alvarez trenerami TUF 26 – walka w grudniu

Justin Gaethje i Eddie Alvarez skrzyżują rękawice w grudniu – a wcześniej poprowadzą w roli rywalizujących trenerów The Ultimate Fighter 26.

Były mistrz kategorii lekkiej Bellatora i UFC Eddie Alvarez (28-5) oraz mający za sobą spektakularny debiut w oktagonie były mistrz WSoF Justin Gaethje (18-0) będą trenerami w 26. sezonie The Ultimate Fighter. Informację potwierdził dziennikarzowi Luke’owi Thomasowi sternik organizacji Dana White.
W TUF 26 wystąpi 16 zawodniczek kategorii muszej. Dwie najlepsze powalczą podczas grudniowej gali TUF 26 Finale – jej dokładnego miejsca i daty jeszcze nie ujawniono – o pierwszy historyczny pas kategorii do 125 funtów.

Tego samego wieczoru rękawice skrzyżują też Justin Gaethje – powracający po spektakularnym debiucie zakończonym ubiciem Michaela Johnsona – oraz Eddie Alvarez, który od czasu utraty pasa na rzecz Conora McGregora bił się tylko raz – jego starcie z Eddiem Alvarezem zostało uznane za nieodbyte z powodu nieumyślnego zdaniem sędziego faulu Alvareza, który uniemożliwił kontynuację walki Poirierowi.

Justin Gaethje nie jest mistrzem defensywy, ale akurat Eddie Alvarez nie wydaje się zawodnikiem, który byłby w stanie to wykorzystać. Mordercza agresja Gaethje, jego odporność, ciężkie ręce, potężne lowkingi i mocne zapasy stanowić mogą nie lada problem dla od dawna nieprezentującego najwyższej formy – pomijając może krótki fragment w walce z Rafaelem dos Anjosem – Alvareza.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Justin Gaethje – 1.60
Eddie Alvarez – 2.25

*****

Floyd reaguje na „rasistowskie” słowa Conora: „Tańcz dla mnie, chłopcze”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button