UFC

Junior dos Santos vs. Tai Tuivasa walką wieczoru UFC Fight Night 142

Wedle nieoficjalnych doniesień, spełniło się życzenie młodego wilka Taia Tuivasa, który od kilku tygodni garnął się do walki ze starym lisem Juniorem dos Santosem.

Walką wieczoru gali UFC Fight Night 142, która odbędzie się 1 grudnia w australijskim Adelaide, będzie pojedynek w wadze ciężkiej pomiędzy byłym mistrzem Juniorem dos Santosem (19-5) i idącym jak burza młodzianem Taiem Tuivasą (10-0), który, nawiasem mówiąc, zapraszał też w oktagonowe tany Marcina Tyburę.

O zestawieniu doniósł portal Combate.com. Obaj zawodnicy wyrazili ustną zgodę na walkę.

34-letni Brazylijczyk od czasu porażki z Cainem Velasquezem w 2012 roku, która kosztowała go odebrany wcześniej Amerykaninowi pas mistrzowski, przeplata zwycięstwa z porażkami. W tyn czasie jeszcze dwa razy stawał do walki o złoto, w 2013 roku przegrywając trylogię ze wspomnianym Cainem Velasquezem, a w 2017 roku rewanż ze Stipe Miocicem. Ostatni raz był widziany w akcji podczas lipcowej gali UFC Fight Night 133, pewnie wypunktowując Blagoia Ivanova.

Młodszy od Cygana o prawie dekadę Bam Bam ma za sobą trzy zwycięskie występy w oktagonie. W debiucie ubił Rashada Coultera, później ten sam los fundując Cyrilowi Askerowi. Ostatni pojedynek stoczył podczas czerwcowej gali UFC 225, wypunktowując Andreia Arlovskiego.

Brazylijczyk będzie miał po swojej stronie ogromną przewagę doświadczenia oraz lepsze warunki fizyczne. Nie ulega też wątpliwości, że stanowił będzie – przynajmniej na papierze – zdecydowanie największe wyzwanie w karierze mającego aborygeńskie korzenie Australijczyka. Jego poukładany boks, mobilność i dobra kondycja mogą sprawić młodzianowi masę problemów. Z drugiej zaś strony, Tuivasa to kawał charakternego zawodnika, który dysponuje twardą szczęką, ciężkimi rękam, i sam jest bardzo chyży na nogach – a przede wszystkim cały czas się rozwija. Będzie miał też po swojej stronie przewagę terenu – oraz niewiele do stracenia.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Junior dos Santos – 1.55
Tai Tuivasa – 2.45

Wstępny typ:

Junior dos Santos

Rozpiska UFC Fight Night 142

Walka wieczoru

265 lbs: Junior dos Santos (19-5) vs. Tai Tuivasa (10-0)

Pozostałe

125 lbs: Wilson Reis (22-9) vs. Ben Nguyen (17-7)
125 lbs: Kaiwhare Kara-France (17-7) vs. Ashkan Mokhtarian (13-3)
205 lbs: Jim Crute (8-0) vs. Paul Craig (10-2)

*****

Doniesienia: Conor McGregor nie zgadza się na promocję walki z Khabibem Nurmagomedovem

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button