Junior dos Santos vs. Francis Ngannou na UFC 239

Kluczowe dla układu sił w wadze ciężkiej starcie pomiędzy dwoma bombardierami, Juniorem dos Santosem i Francisem Ngannou, odbędzie się podczas lipcowej gali UFC 239.

Kapitalnie zapowiadające się starcie w kategorii ciężkiej pomiędzy Juniorem dos Santosem (21-5) i Francisem Ngannou (13-3) odbędzie się 6 lipca w Las Vegas podczas wieńczącej Międzynarodowy Tydzień Walk gali UFC 239.

O zestawieniu doniósł portal ESPN.com.
Obaj zawodnicy mieli pierwotnie spotkać się jeszcze w 2017 roku, ale Brazylijczyk nie przeszedł kontroli antydopingowej. Jak się później okazało, powodem był zanieczyszczony suplement.

Sklasyfikowany na 3. miejscu w rankingu wagi ciężkiej Cygan może pochwalić się serią trzech zwycięstw – najlepszą od 2012 roku. Po porażce ze Stipe Miocicem w rewanżu w 2017 roku podniósł się dwoma wiktoriami w 2018, wypunktowując Blagoia Ivanova i ubijając Taia Tuivasę. Przed kilkoma tygodniami znokautował natomiast Derricka Lewisa w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 4.

Z kolei Francis Ngannou utorowawszy sobie drogę do walki o pas sześcioma zwycięstwami, przegrał ze Stipe Miocicem, następnie dając fatalne starcie – również przegrane decyzją – z Derrickiem Lewisem. W listopadzie zeszłego roku powrócił jednak na zwycięskie tory, szybko rozbijając Curtisa Blaydesa, a podczas lutowej gali UFC on ESPN 1 w ledwie 26 sekund zakończył wieczór byłego mistrza Caina Velasqueza.

Walka zapowiada się na kickbokserski bój, bo obaj preferują szermierkę na pięści i kopnięcia. Mobilny Brazylijczyk może być trudny do ustrzelenia dla Kameruńczyka, szczególnie że po swojej stronie może mieć delikatną przewagę szybkościową. Jednocześnie jednak jego aktywny styl z umiłowaniem do ciosów prostych będzie dawał potężnemu Predatorowi wiele okazji do zaprzęgnięcia do działania kowadeł w kontrach – a w tym obszarze czuje się bardzo dobrze. Brazylijczyk zmuszony będzie do utrzymania maksymalnej koncentracji i uwagi przez całą walkę – w każdej bowiem sekundzie od nokautu dzielił będzie go najdrobniejszy choćby błąd.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Junior dos Santos – 2.45
Francis Ngannou – 1.55

Wstępny typ:

Francis Ngannou

Rozpiska UFC 239

Walka wieczoru

205 lbs: Jon Jones (24-1) vs. Thiago Santos (21-6) – o pas mistrzowski

Co-main event

135 lbs: Amanda Nunes (17-4) vs. Holly Holm (12-4) – o pas mistrzowski

Pozostałe

265 lbs: Junior dos Santos (21-5) vs. Francis Ngannou (13-3)
205 lbs: Jan Błachowicz (23-8) vs. Luke Rockhold (16-4)
170 lbs: Ben Askren (19-0) vs. Jorge Masvidal (33-13)

*****

Sierpem #70 – niech spłynie krew, czyli bój o króla lowkingów

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

2 Comments

  1. Konewa

    30 marca 2019 at 10:33

    Zapowiada się gala roku 👍

  2. analnymordulec

    1 kwietnia 2019 at 22:05

    ojj tak bardzo dobra karta. No niestety JDS już nie udźwignie tak ciężkiej ręki jaką ma Nagano.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply