Ben Askren vs. Jorge Masvidal na UFC 239

Jorge Masvidal i Ben Askren staną w szranki podczas lipcowej gali UFC 239, która zwieńczy Międzynarodowy Tydzień Walk.

Jeszcze wczoraj nie szczędzili sobie medialnych przytyków, ale dzisiaj wszystko wskazuje na to, że doszli do porozumienia w sprawie rozwiązania niejasności w oktagonie. Jak donosi bowiem dziennikarz Ariel Helwani, Ben Askren (19-0) i Jorge Masvidal (33-13) skrzyżują rękawice podczas zaplanowanej na 6 lipca w Las Vegas gali UFC 239.
Po prawie półtorarocznej przerwie Jorge Masvidal powrócił do akcji przed dwoma tygodniami, w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 5 w Londynie ciężko nokautując Darrena Tilla. Przerwał w ten sposób czarną serię dwóch porażek – z Demianem Maią i Stephenem Thompsonem.

Z kolei Ben Askren zadebiutował w UFC na początku marca podczas gali UFC 235. W kontrowersyjnych okolicznościach – bo zdaniem wielu sędzia przerwał walkę przedwcześnie – pokonał Robbiego Lawlera. Również dla niego był to powrót do akcji po ponad rocznej przerwie.

Jak w każdej walce Funky’ego, tak i tutaj sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa – Askren poszuka obalenia, starając się zainkasować jak najmniej uderzeń w drodze po nie. Masvidal zrobi natomiast, co tylko będzie mógł, aby utrzymać walkę na nogach, gdzie jego przewaga powinna być miażdżąca – prawdopodobnie znacznie większa niż przewaga Askrena w parterze. Tym niemniej, wydaje się, że Askrenowi wystarczyć może jedno tylko obalenie na rundę, aby ją wygrać.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Ben Askren – 1.55
Jorge Masvidal – 2.45

Wstępny typ:

Ben Askren

Rozpiska UFC 239

Walka wieczoru

205 lbs: Jon Jones (24-1) vs. Thiago Santos (21-6) – o pas mistrzowski

Co-main event

135 lbs: Amanda Nunes (17-4) vs. Holly Holm (12-4) – o pas mistrzowski

Pozostałe

205 lbs: Jan Błachowicz (23-8) vs. Luke Rockhold (16-4)
170 lbs: Ben Askren (19-0) vs. Jorge Masvidal (33-13)

*****

Sierpem #70 – niech spłynie krew, czyli bój o króla lowkingów

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

3 Comments

  1. gr

    29 marca 2019 at 16:14

    całkiem całkiem ta gala się szykuje

  2. Silas

    29 marca 2019 at 23:57

    Masvidal ma świetne defensywne zapasy i notorycznie ciężko jest go utrzymać na ziemi, więc myślę, że to będzie trudna walka dla Askrena. Na jednym obaleniu na rundę raczej się nie skończy.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply