Jose Aldo wypada, Dominick Cruz nowym rywalem Henry’ego Cejudo na UFC 250

Powracający po ponad trzech latach absencji Dominick Cruz stanie przed szansą odzyskania tytułu mistrzowskiego 135 funtów.

Były dominator kategorii piórkowej Jose Aldo nie wystąpi w walce wieczoru zaplanowanej na 9 maja gali UFC 250, w ramach której miał skrzyżować rękawice z mistrzem wagi koguciej Henrym Cejudo.

Powód? Gala odbędzie się nie w Sao Paulo, jak pierwotnie planowano, a w Stanach Zjednoczonych, najprawdopodobniej w Lemoore na terenie rezerwatu Indian – rzecz natomiast w tym, że Brazylijczykowi skończyła się wiza, a amerykańska ambasada, w której mógłby ją przedłużyć, nie pracuje w czasach pandemii koronawirusa.

W rezultacie Aldo zawiesił już treningi.

O wszystkim nieoficjalnie doniósł portal Combate.com.
Na tym jednak nie koniec, bo znalazł się szybko nowy rywal dla Henry’ego Cejudo. Wedle doniesień portalu, Posłaniec skrzyżuje rękawice z byłym mistrzem Dominickiem Cruzem. Kontrakty nie zostały co prawda jeszcze podpisane, ale obaj zawodnicy zaakceptowali walkę.

Dominator zdążył już nawet podskubać medialnie mistrza.

Gotowość do walki z Henrym Cejudo w zastępstwie zgłosili między innymi Frankie Edgar czy Aljamain Sterling, ale wszystko wskazuje na to, że to Dominator wygrał krótki rajd o oktagonowe usługi Posłańca.

Dominick Cruz nie był widziany w akcji od… grudnia 2016 roku! Przegrał wówczas jednogłośną decyzją z Codym Garbrandtem, tracąc pas mistrzowski kategorii koguciej. Powrót do akcji uniemożliwiały mu prześladujące go od dawna problemy ze zdrowiem – tym razem połamana ręka i pogruchotany bark.Henry Cejudo stoczył ostatnią walkę w czerwcu ubiegłego roku, jeszcze jako mistrz wagi muszej ubijając Marlona Moraesa i sięgając po drugi tytuł mistrzowski. Znajduje się na fali pięciu zwycięstw.
Mając na uwadze ponad 3-letni rozbrat z oktagonem Dominicka Cruza oraz formę, jaką ostatnimi czasy prezentował – braki w standardowej dla siebie mobilności próbując nadrobić mocą w uderzeniach – trudno nie widzieć faworyta w osobie Henry’ego Cejudo.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Henry Cejudo – 1.35
Dominick Cruz – 2.90

Wstępny typ:

Henry Cejudo

Poniżej aktualna karta walk gali UFC 250, która najprawdopodobniej zostanie jednak poddana mocnym przetasowaniom.

Rozpiska UFC 250

Walka wieczoru

135 lbs: Henry Cejudo (15-2) vs. Dominick Cruz (22-2) – o pas mistrzowski

Co-main event

145 lbs: Amanda Nunes (19-4) vs. Felicia Spencer (8-1)

Pozostałe

265 lbs: Fabricio Werdum (23-8-1) vs. Alexey Oleinik (58-13-1)
205 lbs: Mauricio Rua (26-11-1) vs. Antonio Rogerio Nogueira (23-9)
135 lbs: Ketlen Vieira (10-1) vs. Marion Reneau (9-5-1)
265 lbs: Augusto Sakai (14-1-1) vs. Blagoi Ivanov (18-3)
135 lbs: Bethe Correia (11-4-1) vs. Pannie Kianzad (12-5)
265 lbs: Sergey Spivak (10-2) vs. Carlos Felipe (8-0)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„W klatce znaczy zero” – Khabib Nurmagomedov odpowiada na komentarz Conora McGregora

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. silas

    9 kwietnia 2020 at 12:37

    Całym sercem za Cruzem.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply