UFC

Augusto Sakai vs. Blagoi Ivanov na UFC 250

Pojedynek w królewskiej dywizji pomiędzy rozpędzonym serią trzech zwycięstw Augusto Sakaiem i Blagoiem Ivanovem trafił do rozpiski majowej gali UFC 250.

Starcie w wadze ciężkiej pomiędzy zawodnikami sklasyfikowanymi w czołowej piętnastce dywizji, Augusto Sakaiem (14-1-1) i Blagoiem Ivanovem (18-3), zostało dodane do rozpiski gali UFC 250, która odbędzie się 9 maja w Sao Paulo.

O zestawieniu walki doniósł portal Combate.com.

Augusto Sakai utorował sobie drogę do UFC w 2018 roku poprze program DWCS. Ma obecnie na koncie trzy występy w oktagonie, wszystkie zwycięskie. W debiucie ubił Chase’a Shermana, następnie niejednogłośnie wypunktowując Andreia Arlovskiego. Ostatnio był widziany w akcji we wrześniu ubiegłego roku, w ramach gali UFC on ESPN+ 16 w 59 sekund nokautując Marcina Tyburę.
Blagoi Ivanov – były mistrz WSoF – stoczył dotychczas cztery walki pod sztandarem amerykańskiego giganta, wszystkie na pełnym dystansie. Przygodę z UFC rozpoczął od porażki z Juniorem dos Santosem, następnie niejednogłośnie wypunktowując Bena Rothwella i Taia Tuivasę. W listopadzie ubiegłego roku podczas nowojorskiej gali UFC 244 przegrał niejednogłośnie z Derrickiem Lewisem.

Trudno wskazać tutaj faworyta. Obaj zawodnicy są bardzo twardzi i trudni do skończenia. Brazylijczyk jest nieco agresywniejszy, choć miewa momenty przestojów. Bułgar natomiast uwielbia walczyć ze wstecznego, poszukując kontruderzeń. O obalenia z jednej i drugiej strony łatwo nie będzie. Za Sakaiem przemawia teren, a i po swojej stronie będzie prawdopodobnie miał moc w uderzeniach – choć o ubicie Ivanova będzie piekielnie trudno.Przewidywane kursy bukmacherskie:

Augusto Sakai – 1.65
Blagoi Ivanov – 2.15

Wstępny typ:

Augusto Sakai
Rozpiska UFC 250

265 lbs: Augusto Sakai (14-1-1) vs. Blagoi Ivanov (18-3)
135 lbs: Ketlen Vieira (10-1) vs. Marion Reneau (9-5-1)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Też chcemy rewanżu, ale najpierw…” – ojciec Khabiba reaguje na wiktorię Conora, żąda astronomicznej gaży za rewanż

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button