Doping w MMAUFC

Jon Jones wpadł na dopingu podczas UFC 214, Daniel Cormier wraca na tron

Jon Jones nie przestaje – wedle najnowszych doniesień po raz drugi wpadł na dopingu, tracąc pas mistrzowski kategorii półciężkiej.

Jon Jones nie przeszedł kontroli antydopingowej podczas rywalizacji (in-competition) przy okazji rewanżowej walki z Danielem Cormierem podczas gali UFC 214. Informację TMZ potwierdził portal MMAFighting.com.

Dodatkowo, wedle TMZ, Bones został pozbawiony tytułu mistrzowskiego, a na tronie kategorii półciężkiej ponownie znalazł się DC, który przegrał z Jonesem przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie.

Substancją, jaką wykryto w organizmie Jonesa, miał być turinabol, za który zawodnikom przy okazji pierwszej wpadki – dla Bonesa, przypomnijmy, jest to druga – grożą dwa lata zawieszenia.

Po raz pierwszy Jones nie przeszedł kontroli antydopingowej przed galą UFC 200. W jego organizmie wykryto wówczas blokery estrogenu, za co został zawieszony na maksymalny przewidziany okres jednego roku.

Aktualizacja

Dziennikarz Adam Hill poinformował, że sternik UFC Dana White powiedział, że póki co UFC zostało powiadomione o możliwym naruszeniu Polityki Antydopingowej przez Jonesa, ale zawodnik nie został jeszcze pozbawiony tytułu.

Aktualizacja 2

UFC oficjalnie potwierdziło doniesienia, w standardowej formie informując o możliwym naruszeniu Polityki Antydopingowej przez Jonesa. Nie napisano nic o odebraniu Amerykaninowi pasa mistrzowskiego.

Aktualizacja 3

Pozytywny wynik kontroli dała próbka pobrana od Jonesa po ważeniu na dzień przed galą.

*****

Floyd Mayweather Jr. vs. Conor McGregor – transmisja, rozpiska, informacje

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button