FENPolskie MMA

Joilton Santos pozbawiony pasa FEN: „Wyświadczyliście mi przysługę!”

Organizacja Fight Exclusive Night nie ma już mistrza w kategorii lekkiej – Joilton Santos został go pozbawiony.

Brazylijczyk Joilton Santos został pozbawiony pasa mistrzowskiego kategorii lekkiej Fight Exclusive Night, o czym na Twitterze poinformował wczoraj późnym wieczorem zawiadujący organizacją Paweł Jóźwiak.

Historia sięga jednak znacznie dalej. Wygląda bowiem na to, że po tym jak w październiku zeszłego roku Santos na gali FEN 14 odebrał pas Romanowi Szymańskiemu, drogi zawodnika i organizacji zaczęły się rozchodzić.

Jeszcze przed końcem roku Santos stoczył trzy walki poza granicami Polski, zwyciężając pierwszą i przegrywając dwie kolejne. Nieszczególnie przypadło to do gustu Pawłowi Jóźwiakowi, który na początku stycznia w rozmowie z portalem Sporty-Walki.org w następujący sposób wypowiedział się o aktualnej sytuacji Brazylijczyka w FEN.

Młody zawodnik, ciężko z nim się teraz porozumieć. Po walce na FENie nie wrócił do Brazylii, nadal jest w Europie. Ulega wpływom różnych ludzi, ciężko mieć nad nim jakąś kontrolę.

Generalnie powinienem się sam zastanowić, czy nie powinienem mu już tego pasa zwakować, bo poniósł dwie porażki. Co prawda w innej kategorii wagowej, ale poniósł. I też nie do końca były te walki po myśli organizacji, więc sytuacja zasługuje na pochylenie się nad tym i przemyślenie, co dalej z tym fantem zrobić.

Teraz się bije cały czas w kategorii 77 kilogramów. Ciekawy jestem, czy po raz kolejny uda mu się zrobić wagę 70 kilogramów. W jego życiu zaszły zmiany, przeprowadził się do Europy, zerwał współpracę ze swoim poprzednim trenerem Andre Benkeiem, a wiem, że tę wagę zrobił tylko dzięki trenerowi, bo trener miał swoje magiczne brazylijskie metody – sam obserwowałem, jak tę wagę w dosyć ciekawy sposób zbijali. Nie sądzę, żeby tę wagę zrobił już sam, bez takiego fachowca, jakim był Andre. Zobaczymy, jak się sytuacja potoczy.

Innymi słowy, w grę już wtedy wchodziło pozbawienie Joiltona Santosa pasa mistrzowskiego FEN. Czarę goryczy najwyraźniej przelało wyzwanie, jakie Brazylijczyk rzucił Mateuszowi Gamrotowi, wyrażając gotowość do pójścia z nim w tany na gali KSW 39 na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Jóźwiak zareagował stanowczo, na Twitterze publikując informację o pozbawieniu Santosa pasa mistrzowskiego.

Z uwagi na 2 porażki poza organizacją Joilton Santos zostaje pozbawiony pasa mistrzowskiego FEN 70 kg

Jak walczy poza organ. musi liczyć się ze po porażce straci pas

Jednocześnie Jóźwiak nie wykluczył kolejnych występów zawodnika pod banderą FEN, choć już nie w charakterze mistrza.

Na reakcję Brazylijczyka nie trzeba było długo czekać. Ruszył na swój profil na Instagramie, publikując tam wspomniane nagranie, na którym rzuca wyzwanie Gamrotowi, które opatrzył krótkim komentarzem skierowanym do Pawła Jóźwiaka.

https://www.instagram.com/p/BPxTICYhp6k/

Paweł Jóźwiak, pozbawienie mnie pasa to wielka przysługa, jaką mi wyświadczyłeś. Teraz nie jestem już mistrzem FEN i mogę otrzymać zapłacę za walki na innych galach, jako prawdziwy mistrz. A jeśli chodzi o walki poza organizacją, to była kwestia przetrwania, bo muszę coś jeść i płacić rachunki.

Sytuacja jest rozwojowa. Nie wiadomo bowiem póki co, czy Santos nadal związany jest kontraktem z FEN.

*****

700 PLN dla zwycięzcy – UFC on FOX 23

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button