Polskie MMAUFC

Joanna Jędrzejczyk w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 19

A jednak! Na szali najbliższego starcia byłej mistrzyni wagi słomkowej Joanny Jędrzejczyk nie znajdzie się tytuł mistrzowski.

Wedle nieoficjalnych doniesień pojedynek w wadze słomkowej pomiędzy Joanną Jędrzejczyk (15-3) i Michelle Waterson (17-6) uświetni galę UFC on ESPN+ 19, która odbędzie się 12 października w San Francisco.

Zobacz także: Luke Rockhold twierdzi, że Jan Błachowicz nie lubi kopnięć na korpus

O planach zestawienia doniósł dziennikarz Brett Okamoto.

Joanna Jędrzejczyk powraca po nieudanym podboju 125 funtów w grudniu zeszłego roku podczas gali UFC 231 – Polka była zmuszona uznać wówczas wyższość Valentiny Shevchenko. Wcześniej natomiast wypunktowała Tecię Torres, powracając na zwycięskie tory po dwóch porażkach z Rose Namajunas.
Po nieudanym 2017 roku – przegrała z Rose Namajunas i Tecią Torres – Michelle Waterson nabrała wiatru w żagle, odnosząc trzy zwycięstwa z rzędu. Najpierw niejednogłośnie pokonała Cortney Casey, by następnie jednogłośnie zwyciężyć z Felice Herrig i Karoliną Kowalkiewicz.

Amerykanka będzie prawdopodobnie miała po swojej stronie przewagę szybkości, co jak najbardziej może mieć znaczenie w szermierce na pięści i kopnięcia, ale gabaryty i aspekty siłowe powinny zdecydowanie przemawiać na korzyść Polki. Jędrzejczyk posiada też lepszą kondycję i kto wie, czy na okoliczność tej walki nie zaprzęgnie do działania klinczu i być może – po raz pierwszy w karierze – zapasów w ofensywie.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Joanna Jędrzejczyk – 1.50
Michelle Waterson – 2.50

Wstępny typ:

Joanna Jędrzejczyk

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Komentarze: 4

Dodaj komentarz

Back to top button