„Jestem w formie do walki!” – Conor McGregor gotowy na starcie z Tonym Fergusonem

Były podwójny mistrz UFC Conor McGregor zabrał głos na temat dramatów związanych z walką wieczoru gali UFC 249.

Kwestią czasu było, aż Conor McGregor dołoży swoje dwa grosze do fiaska piątego zestawienia pojedynku Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem, do którego miało dojść podczas zaplanowanej na 18 kwietnia gali UFC 249.

I oto jest – Notorious przemówił, wyjaśniając, jak się sprawy mają z jego perspektywy.

– Jestem w formie do walki! – zapewnił na Twitterze. – Na początku tego wszystkiego powiedziałem sobie, że jestem szczęśliwy, że nie mam żadnej zaplanowanej walki. Gdybym miał, wykorzystałbym wszelkie nieodpowiednie zasoby, aby doprowadzić do walki i zrobiłbym to. I wygrałbym.
– Prawda jest taka, że Tony i Khabib grali tutaj w cykora. Khabib wymiękł pierwszy. Tym samym jest 3-2 na korzyść Tony’ego, jeśli chodzi o wycofanie się z walki. Khabib uciekł z USA do domu i zrobił to w czasach kryzysu. Bardzo duże ryzyko. Gratulacje Tony.

Widziany w akcji po raz ostatni w styczniu – ubił wówczas ekspresowo Donalda Cerrone, podnosząc się po porażce z Dagestańskim OrłemNotorious od dawna jak mantrę powtarzał, że będzie gotowy, aby zastąpić Khabiba Nurmagomedova lub Tony’ego Fergusona, jeśli jeden z nich wypadnie z UFC 249.

Przed kilkoma dniami jego trener John Kavanagh zasugerował, że Notorious może rzeczywiście wkroczyć do gry, zastępując mistrza.
Czy jednak harujący w ostatnich tygodniach jak zły, aby promować walkę z pandemią koronawirusa – nawoływał do jeszcze ostrzejszych regulacji, surowej kwarantanny – Conor McGregor rzeczywiście po raz pierwszy w karierze zaakceptowałby walkę, w której to on byłby zawodnikiem wchodzącym na zastępstwo bez obozu przygotowawczego? Czy może jedynie w swoim stylu pręży medialnie muskuły?

Tego nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że Tony Ferguson, któremu zaproponowano starcie z Justinem Gaethje, jest ze wszech miar otwarty na pojedynek z Irlandczykiem, co dał jasno do zrozumienia we wczorajszych wywiadach, sugerując też w nieszczególnie zawoalowany sposób, że Notorious wcale walki nie chce.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nawet kijem bym go nie dotknęła” – Joanna Jędrzejczyk odpowiada na ostre komentarze Colby’ego Covingtona

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply