„Jestem na fali 19. zwycięstw i wkrótce spróbuję poprawić ją do 20. – wchodzisz?” – Joanna Jędrzejczyk wyzwana do walki

Idąca jak burza przez kategorię słomkową Weili Zhang zaprosiła Joannę Jędrzejczyk w oktagonowe tany.

Wszystko zaczęło się kilka dni temu. Rozpędzona trzema z rzędu zwycięstwami w kategorii słomkowej UFC Chinka Weili Zhang (19-1) postanowiła przedstawić się Joannie Jędrzejczyk i Claudii Gadalhi.

Cześć, Joanno Jędrzejczyk i Claudio Gadelho, nazywam się Zhang Weili i jestem z Chin!👋🏼

Czy w ten niecodzienny sposób Zhang rzuciła wyzwanie Polce i Brazylijce, nie do końca wiadomo – ale absolutnie wykluczyć tego nie sposób.

Historia na tym się jednak nie skończyła, bo w jeden z fanów kilka dni później zapytał polską zawodniczką właśnie o powyższe słowa Chinki.

– A co powiesz na Weili Zhang, która przedstawiła ci się kilka dni temu? Zdecydowanie bardziej wolałbym tę walkę niż walki z innymi rywalkami, z którymi już walczyłaś – napisał jeden z komentujących na Instagramie byłej polskiej mistrzyni.
– Kto to jest? – odpowiedziała pytaniem na pytanie Jędrzejczyk.

Zobacz także: Rekordowe statystyki Michała Oleksiejczuka w Petersburgu
I do tej właśnie wymian zdań między Jędrzejczyk i fanem nawiązała Zhang w najnowszym wpisie na swoim profilu w Instagramie, grzecznie raz jeszcze przedstawiając się byłej mistrzyni – i tym razem zapraszając ją w oktagonowe tany w sposób niepozostawiający złudzeń.

Jestem na fali 19. zwycięstw i wkrótce spróbuję poprawić ją do 20. Wchodzisz?

Polka póki co nie odpowiedziała na ten zuchwały komentarz – i Bóg jeden raczy wiedzieć, czy w ogóle to uczyni.

Trzema wiktoriami w UFC – z Danielle Taylor, Jessicą Aguilar i Tecią Torres – 29-letnia Chinka utorowała sobie drogę na 6. miejsce w rankingu kategorii słomkowej.

Joanna Jędrzejczyk nieco ponad tydzień temu powróciła już na Florydę do American Top Team, gdzie rozpoczęła treningi – najprawdopodobniej pod kolejną walkę. Nie wiadomo jednak póki co, ani z kim się zmierzy w kolejnej walce, ani kiedy do niej dojdzie.

Niewykluczone, że Polka wstrzyma się z decyzją o akceptacji jakiejkolwiek oferty do majowej gali UFC 237 w Rio de Janeiro, gdzie dojdzie do starcia na szczycie 115 funtów pomiędzy Rose Namajunas i Jessicą Andrade. Ewentualna zmiana na tronie dawałaby olsztyniance nadzieję na ekspresowy powrót do rozgrywki o złoto – ma bowiem na koncie dominujące zwycięstwo z Jessicą Andrade.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

2 Comments

  1. TYTUS

    26 kwietnia 2019 at 08:03

    !!!Chinka !!! Weili Zhang – oby nie okazała się takim samym fenomenem jak legendarne Chińskie pływaczki.

  2. Roman

    29 kwietnia 2019 at 17:52

    Jeżeli cały cykl przygotowań ma wieńczyć zbijanie wagi tuż przed walką, to nie ma co liczyć na zwycięstwo Joanny na tym poziomie.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply