„Jestem gotowy na Top 15 UFC” – Mateusz Gamrot mierzy w złoto wagi lekkiej

Były już podwójny mistrz KSW Mateusz Gamrot opowiedział o swoich sportowych celach, nie wykluczając przejścia do wagi piórkowej, jeśli pojawi się atrakcyjna oferta.

W najnowszym wywiadzie dla portalu MMAFighting.com – udzielonym jednak jeszcze zanim w czwartek gruchnęły doniesienia o debiucie w UFC z Magomedem MustaevemMateusz Gamrot serdecznie podziękował za współpracę KSW.

Kudowianin podkreślił, że przeżył pod sztandarem polskiego giganta wspaniałe chwile i dumnie reprezentował jego barwy. Wyraził też ogromną wdzięczność organizacji za przyjacielskie rozstanie.

– Walczyłem dla KSW przez siedem lat – powiedział. – Potrzebuję teraz czegoś więcej, potrzebuję wyzwań. Potrzebuję większych wyzwań od tych, jakie stawiali przede mną rywale w KSW.

– Nie mogę się doczekać przyszłości. Jestem gotowy na Top 15 UFC.
– Chcę zostać zapamiętany w Stanach Zjednoczonych. Chcę tam dumnie reprezentować mój kraj. Jestem jednym z najlepszych lekkich na świecie. Czuję, że jestem gotowy na każdego. Jazda!

– Moim marzeniem jest numer jeden na świecie. To mój cel. Pieniądze są oczywiście bardzo ważne, ale przede wszystkim chcę zostać mistrzem.

Pod sztandarem KSW Gamer sięgnął po tytuły mistrzowskie w dwóch kategoriach wagowych – lekkiej oraz piórkowej. Obecnie skupia się jednak wyłącznie na 70 kilogramach, choć… Migracji do wagi piórkowej nie wyklucza.

– Uważam, że lepsza jest dla mnie waga lekka – powiedział. – Nie mogę zbyt dużo ścinać, chociaż jeśli pojawi się dobra oferta w wadze piórkowej, będę gotowy.

– Kategoria lekka jest najgroźniejszą w UFC. Wielu niebezpiecznych gości. Dwa razy więcej niż w innych dywizjach, ale jestem gotowy.Debiutancki bój pod flagą UFC Mateusz Gamrot stoczy już za miesiąc. W ramach gali UFC Fight Island w Abu Zabi skrzyżuje rękawice z Magomedem Mustafaevem.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Khabib Nurmagomedov wskazał pięciu najlepszych półciężkich na świecie

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. silas

    17 września 2020 at 23:11

    No i takie podejście bardzo mi się podoba. Przechodzi do światowej dywizji wilków, więc nie może zachowywać się jak owca. Musi mierzyć wysoko, niezależnie od tego, jak skończy się ta przygoda.

    Będę trzymał kciuki.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply