Polskie MMA

„Jest coś na rzeczy!” – Mariusz Pudzianowski negocjuje walkę ze słynnym „Górą” z Gry o Tron

Mariusz Pudzianowski zabrał ponownie głos na temat potencjalnej pięściarskiej konfrontacji z Hafthorem Bjornssonem.

Zainteresowanie konfrontacją z Hafthorem Bjornssonemstrongmanem, aktorem i rekordzistą świata w martwym ciągu, który w zeszłym roku targnął 501 kilogramów – Mariusz Pudzianowski wyraził już w zeszłym roku, gdy gruchnęły wieści o szykowanej pięściarskiej walce Islandczyka z innym utytułowanym strongmanem Eddiem Hallem.

– Eddie, ja jestem następny – napisał w maju zeszłego roku Polak. – Jestem gotowy do walki. Jestem tylko starym strongmanem.

Plany nie uległy jednak zmianie. Do bokserskiej potyczki Bjornssona z Hallem miało dojść we wrześniu tego roku. Miało – bo nie dojdzie. Kilka dni temu Brytyjczyk poinformował jednak o kontuzji bicepsa, która wykluczyła go z zawodów. Hall wyraził nadzieję, że do walki dojdzie w późniejszym terminie.

Okazało się jednak, że Islandczyk ma inne plany. Znany z serialu Gry o Tron jako Góra strongman obwieścił, że nadal planuje wystąpić we wrześniu, mierząc się z innym rywalem. Z kim? Nie wiadomo. Poszukiwania trwają.

Tymczasem gotowość do zastąpienia kontuzjowanego Brytyjczyka wyraził właśnie wspomniany wcześniej Mariusz Pudzianowski.

– Czemu by nie? – napisał na Instagramie kilka dni temu Polak. – Jestem na tak!

Czy istnieją szanse na to, aby rzeczywiście to Pudzian wszedł do ringu naprzeciwko Islandczyka? Nie wiadomo. Natomiast dziś Polak ponownie zabrał głos w temacie.

– Negocjacje trwają!!! – poinformował w mediach społecznościowych. – Jest coś na rzeczy. Kto wie. Jak spełnią moje warunki, to będzie wojna z Godzillą!

– KSW spełnia je (moje oczekiwania) od 12 lat i nadal trwamy. Thor Bjornsson vs. Mariusz Pudzianowski!

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Za czasów swojej kariery w strongmanach Pudzianowski nie miał okazji rywalizować z Bjornssonem. Gdy w 2009 roku przechodził do MMA, Islandczyk nie był jeszcze znany na międzynarodowej scenie strongmanów. Pierwsze sukcesy zaczął odnosić w 2010 roku w Islandii. Mierzący 206 centymetrów Thor wcześniej parał się koszykówką.

Dziś natomiast 33-latek waży tylko 155 kilogramów, skupiając się na treningach pięściarskich, choć… Niedawno spróbował też grapplingu z Gunnarem Nelsonem.

Mariusz Pudzianowski był ostatnio widziany w akcji podczas czerwcowej gali KSW 61. Pokonał wówczas Łukasza Jurkowskiego przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie. Dla 44-latka było to trzecie zwycięstwo z rzędu. Wcześniej w pokonanym polu zostawiał Nikolę Milanovicia i Erko Juna.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

„Może zajść dla nas daleko, mówię o samym szczycie!” – Jorge Masvidal pod wielkim wrażeniem Mateusza Gamrota

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button