„Jego kolejnym krokiem powinno być UFC” – Joanna Jędrzejczyk z uznaniem o Mateuszu Gamrocie

Była mistrzyni kategorii słomkowej UFC Joanna Jędrzejczyk opowiedziała o podwójnym mistrzu KSW, Mateuszu Gamrocie, nie pozostawiając wątpliwości, jak widzi jego przyszłość.

Od dawna nie brakuje medialnych spekulacji na temat potencjalnego przejścia niepokonanego Mateusza Gamrota do organizacji UFC. Po sobotniej gali KSW 46 w Gliwicach, gdzie Gamer założył na biodra drugi pas mistrzowski, oraz późniejszych wypowiedziach kudowianina, który wyraził pełną gotowość na pojedynek z mistrzem wagi lekkiej UFC Khabibem Nurmagomedovem, nabrały one jeszcze na sile.

Znani z biznesowego obycia właściciele KSW zapewne zadbali o to, aby ich podwójny mistrz – i jedna z największych gwiazd – nigdzie w najbliższym czasie się nie wybrał, ale wątpliwości, gdzie jest miejsce Gamera, nie ma była mistrzyni 115 funtów UFC Joanna Jędrzejczyk, która zna go dobrze z treningów w American Top Team.

Mateusza widzę w UFC! W ostatnich latach wykonał świetną pracę w KSW i zobaczymy, jaki będzie jego następny krok.

– powiedziała olsztynianka w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Gdy na niego patrzę, rozpiera mnie duma. Widać, w jaki sposób kończy trening. On zawsze ma w sobie jeszcze głód, tak samo jak ja! On również jest wzorem do naśladowania, to definicja mistrza. Po treningu uderzał jeszcze w worek, nie szedł się najeść. Wiedział, że musi się trzymać diety i osiągnąć niski limit wagi. I zrobił to po mistrzowsku! Bardzo się zbliżyliśmy, wspieraliśmy. Stworzyliśmy tu zresztą fajną grupę. Był z nami Borys Mańkowski, byli inni zawodnicy z Poznania.
Polska zawodniczka oglądała oczywiście sobotnie starcie Mateusza Gamrota z Kleberem Koike Erbstem, w którym Polak zdominował Japończyka na pełnym dystansie – i nie ukrywa, że była pod wrażeniem formy rodaka.

Mateusz rozstrzygnął ją pięknie.

– powiedziała Jędrzejczyk.

Koike naprawdę jest zawodnikiem bardzo wysokiej klasy. Następnym krokiem Mateusza powinno być UFC. Nie skreślam KSW, dużo do powiedzenia będą mieli menedżerowie… Ale ten dzieciak powinien pokazać wszystkim, jaki jest wspaniały. Powinniśmy go w tym wesprzeć i pozwolić mu to zrobić. Powinniśmy pokazać światu, jakich mamy wspaniałych zawodników! Mateusz to materiał na przyszłego mistrza UFC.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

2 Comments

 1. JonesElBones

  5 grudnia 2018 at 12:59

  Pierwszy raz w zyciu chyba wszyscy wspolnie mozemy sie zgodzic z Królową, aczkolwiek pytanie brzmi jak Mateusz pod okiem USADA’y by wygladal :)

 2. gruby

  5 grudnia 2018 at 15:58

  dzieciak? on za tydzień skończy 28 lat ;-)

  pomaga koledze w negocjacjach, to oczywiste.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply