FAME MMAPolskie MMA

„Jego dzieci bardzo chcą, aby tam walczył” – Szymon Kołecki vs. Michał Materla w Fame MMA?

Wygląda na to, że cudaczna organizacja Fame MMA może powalczyć o usługi Szymona Kołeckiego.
W zeszłym tygodniu nadwiślańską sceną MMA nieoczekiwanie wstrząsnęły wieści o zakończeniu współpracy na linii Szymon KołeckiKSW.

Powód? Dwukrotny medalista olimpijski w podnoszeniu ciężarów nie doszedł do porozumienia z organizatorami w sprawie walki z mistrzem wagi półciężkiej Tomaszem Narkunem. Nie satysfakcjonowały go warunki finansowe zaproponowane przez polskiego giganta.
40-latek czeka teraz na ofertę, która spełni jego oczekiwania, choć… W wywiadach udzielonych po rozstaniu z KSW zastrzegł, że kontynuować kariery nie musi, bo – parafrazując – na chleb mu nie brakuje. Jeśli do końca roku nie pojawi się atrakcyjna oferta, zawiesi rękawice na kołku.

Tymczasem wygląda na to, że do gry o bitewne usługi Szymona Kołeckiego może włączyć się organizacja… Fame MMA! Taki scenariusz rozpisał trener olimpijczyka Mirosław Okniński, który wziął telefonicznie udział w programie Cage.

– Szymon jest gotowy – powiedział. – Zwiąże się z federacją, która zaproponuje mu najlepsze warunki.– Kiedyś z nim rozmawiałem i powiedział, że dla Fame nie będzie walczył, a teraz mówi, że jego dzieci bardzo chcą, aby zawalczył dla Fame. I mówi, że chyba zawalczy – jeżeli będzie taka możliwość, to myślę, że zawalczy dla Fame. Zrobi to dla dzieci.

– Uważam, że na rynku potrzebna jest konkurencja i jeżeli Szymon nie mógł się dogadać z KSW, to może się dogadać z inną federacją – czy to będzie FEN, czy to będzie Fame, czy VIP MMA. Kto da Szymonowi dobre warunki… Najlepsze warunki, wtedy Szymon dla tej federacji zawalczy.

Na tym jednak nie koniec, bo zapytany o rywala, z jakim jego podopieczny mógłby stanąć w szranki pod sztandarem Fame MMA, Mirosław Okniński nie zawahał się ani chwili.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Na przykład Michał Materla – bez zastanowienia wypalił warszawski trener. – Chyba nie podpisał jeszcze umowy z KSW. Chyba jest jeszcze wolny w tej chwili. A może ktoś inny jeszcze? Możliwości moim zdaniem są duże pod kątem walki Szymona.

Przywołany Michał Materla – pionier nadwiślańskiej sceny MMA i były mistrz wagi średniej KSW – poinformował w zeszłym tygodniu o zakończeniu przygody z EFM Show, jednocześnie rzucając rękawicę… Mariuszowi Pudzianowskiemu! Nie wiadomo póki co, jak zapatrywałby się na starcie z Szymonem Kołeckim pod banderą Fame MMA.
W przypadku olimpijczyka sytuacja jest natomiast jasna. Zapowiedział bowiem w zeszłym tygodniu, że nie wyklucza startów w żadnej organizacji. Warunki stawia dwa – odpowiednie warunki finansowe oraz przeciwnik ze sportowej półki. O ile nie wiadomo, czy Fame jest w stanie zadbać o ten pierwszy warunek, to nie ulega wątpliwości, że potencjalna potyczka z Berserkerem spełniałaby w stu procentach ten drugi.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button