UFC

Jan Błachowicz odpowiedział na wpis Glovera Teixeiry, Jiri Prochazka zareagował na wiktorię Polaka, kontuzję Aleksandara Rakicia

Po pokonaniu Aleksandara Rakicia Jan Błachowicz podziękował za wsparcie Gloverowi Teixeirze, nie ukrywając, że będzie kibicował mu w czerwcowym boju z Jirim Prochazką.
W drodze do sobotniej gali UFC Fight Night w Las Vegas Jan Błachowicz i Aleksandar Rakić nie mieli wątpliwości, że ich starcie wyłoni kolejnego pretendenta do walki o tytuł mistrzowski 205 funtów, o losach którego zadecyduje czerwcowa konfrontacja na szczycie dywizji pomiędzy Gloverem Teixeirą i Jirim Prochazką.
W licznych wywiadach udzielanych przed pojedynkiem z serbską Rakietą polski zawodnik nie ukrywał zresztą, że marzy mu się rewanżowe starcie z brazylijskim mistrzem. Przyznał, że będzie trzymał kciuki za Teixeirę, mając nadzieję, że po ewentualnej wiktorii z Prochazką nie zdecyduje się na zawieszenie rękawic na kołku.

Wypowiedzi te Cieszyńskiego Księcia nie uszły uwadze Glovera Teixeiry, który na kilka godzin przed walką Polaka z Aleksandarem Rakiciem przekazał mu wyrazy wsparcia, obiecując też rewanż.

– Jazda, Janie Błachowiczu – napisał. – Wygraj dzisiaj… Ja wygram 11 czerwca… I potem to powtórzymy.Pokonawszy Aleksandara Rakicia – Serb doznał ciężkiej kontuzji kolana w rundzie trzeciej, nie będąc w stanie kontynuować zawodów – Jan Błachowicz przyznał, że nie widział przytoczonego wyżej wpisu brazylijskiego mistrza, bo skupiał się wyłącznie na pojedynku z Rakietą.

Kilka godzin później Polak odpowiedział jednak Gloverowi.

– Dziękuję, Gloverze! – napisał Jan. – Powodzenia w twojej walce i mam nadzieję, że spotkamy się później w klatce.

Wiktoria Jana Błachowicza z Aleksandarem Rakiciem nie umknęła też Jiriemu Prochazce. Czeski zawodnik pogratulował Polakowi.
– Gratuluję zwycięstwa, Janie Błachowiczu – napisał Jiri. – Szybkiego powrotu do zdrowia, Aleksandarze Rakiciu.

Brazylijsko-czeski pojedynek odbędzie się 11 czerwca w Singapurze.

Sternik UFC Dana White nie zabierał póki co głosu na temat sobotniego triumfu Cieszyńskiego Księcia. W rozgrywce mistrzowskiej poza Polakiem liczą się też Magomed Anakalaev i Anthony Smith, którzy skrzyżują rękawice w ramach lipcowej gali UFC 277 w Nowym Jorku.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button