UFC

Jack Hermansson wypunktował Chrisa Curtisa po nieporywającym starciu

Jack Hermansson powrócił na drogę zwycięstw, po taktycznym pojedynku pokonując Chrisa Curtisa podczas gali w Londynie.
W co-main evencie gali UFC Fight Night w Londynie taktycznie usposobiony Jack Hermansson (23-7) wypunktował sfrustrowanego niemożnością przedarcia się do półdystansu Chrisa Curtisa (29-9).
W pierwszej rundzie nie działo się wiele. Hermansson hasał po łuku, będąc znacznie aktywniejszym – trafiał głównie zewnętrznymi niskimi kopnięciami. Dopiero w końcówce rundy leniwy dotychczas Amerykanin nieco podkręcił tempo, poszukując kombinacji pięściarskich – i kilka razy trafił rywala, także na korpus.

W drugiej odsłonie przewaga aktywnego i ruchliwego Szweda zdecydowanie wzrosła. Dobrze kontrolował dystans, rozbijając sfrustrowanego Curtisa kopnięciami na korpus i głowę, prostymi. Polował też na kolana, łokcie. Raz nawet mocno wstrząsnął Curtisem, szukając skończenia na ogrodzeniu – ale Amerykanin przetrwał.W trzeciej rundzie okrutnie już sfrustrowany Curtis starał się podkręcić tempo, ale nie był w stanie ustawić sobie ruchliwego Hermanssona pod uderzenia. I tak jednak w dystansie był znacznie aktywniejszy, trafiając częściej. Amerykanin zdzielił go jednak mocniejszymi uderzeniami, choć jego aktywność pozostawiała wiele do życzenia.
Sędziowie jednogłośnie wskazali na powracającego na zwycięskie tory po dwóch z rzędu porażkach Jacka Hermanssona w stosunku 2 x 29-28, 30-27.

Seria trzech wiktorii Amerykanina pod sztandarem UFC dobiegła końca.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button