UFC

Israel Adesanya ogłosił walkę z Dricusem Du Plessisem na UFC 305 w Perth

Wszystko wskazuje na to, że szczegóły zostały dograne i w pierwszej obronie pasa wagi średniej Dricus Du Plessis zmierzy się z Israelem Adesanyą na UFC 305.

O pojedynku mistrza wagi średniej Dricusa Du Plessisa z dzierżącym kiedyś pas tejże dywizji Israelem Adesanyą huczy w mediach od kilku dobrych miesięcy. Obaj zawodnicy przyznali zresztą swego czasu, że ich starcie było wstępnie planowane na okoliczność jubileuszowej gali UFC 300 w Las Vegas – dla Afrykanera był to jednak zbyt szybki termin na powrót.

W zeszłym tygodniu Stillknocks potwierdził, że zaakceptował ofertę walki z The Last Stylebenderm, licząc na to, że zostanie ona ogłoszona jak najszybciej. Nigeryjczyk poinformował natomiast o rozpoczęciu obozu przygotowawczego.

Na nagraniu opublikowanym przez Danę White’a, w którym ten informował o roszadach w rozpisce UFC 303, widoczna była tablica z rozpiską australijskiej gali UFC 305. W walce wieczoru widniał właśnie Israel Adesanya.

W poniedziałek australijski dziennikarz Benny P doniósł, iż pojedynek ten został wreszcie sfinalizowany – uświetni galę UFC 305, która odbędzie się 17 sierpnia w Perth. Także nigeryjski pretendent opublikował w poniedziałek wpis, w którym nie pozostawił wątpliwości co do swojej kolejnej walki – rywala, terminu oraz miejsca.

Dricus Du Plessis – były mistrz wagi półśredniej KSW – zasilił szeregi UFC w 2020 roku, serią sześciu zwycięstw – między innymi nad Robertem Whittakerem czy Derekiem Brunsonem – torując sobie drogę do walki o pas mistrzowski 185 funtów. W styczniu pokonał niejednogłośną decyzją Seana Stricklanda, rozsiadając się na tronie wagi średniej.

Israel Adesanya przeplata ostatnimi czasy zwycięstwa z porażkami. W listopadzie 2022 roku jego trzyletnie panowanie w 185 funtach zakończył Alex Pereira. W rewanżu Nigeryjczyk zrewanżował się Brazylijczykowi, odzyskując tron. Utracił go ponownie we wrześniu ubiegłego roku, przegrywając gładko z Seanem Stricklandem.

Nie jest łatwo wskazać tutaj faworyta. Forma Israela Adesanyi po długiej rozłące z oktagonem i psychicznym terrorze, jaki zafundował mu Sean Strickland, stoi pod dużym znakiem zapytania. Dricus Du Plessis nie walczy ładnie, nie walczy technicznie – ale jest niebywale skuteczny. Chaos – uzupełniany o twardą szczękę, ciężkie pięści, dobrą kondycję oraz mocny charakter – stanowią jego najcenniejsze atuty. Wydaje się, że presja i agresja Afrykanera, wespół z jego zapasami i parterem, stanowić mogą poważne wyzwanie dla Nigeryjczyka – choć ten będzie prawdopodobnie górował nad mistrzem szybkościowo oraz technicznie.

Dricus Du Plessis vs. Israel Adesanya - kto wygra?

Przewidywane kursy bukmacherskie


Dricus Du Plessis – 2.05
Israel Adesanya – 1.70

Wstępny typ

Dricus Du Plessis


Rozpiska UFC 205

Walka wieczoru

185 lb: Dricus Du Plessis (21-2) vs. Israel Adesanya (24-3) – o pas mistrzowski

Pozostałe

125 lb: Kai Kara-France (24-11) vs. Steve Erceg (12-2)
155 lb: Tom Nolan (7-1) vs. Alex Reyes (13-4)
125 lb: Casey O’Neill (9-2) vs. Tereza Bleda (7-1)

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button