Rosyjskie MMAUFC

Islam Makhachev ze swojską ripostą na słowa Armana Tsarukyana, który stwierdził, że z łatwością ubiłby go w rewanżu!

Islamowi Makhachevowi nie przypadły do gustu wypowiedzi Armana Tsarukyana, przekonanego, że w rewanżu pokazałby Dagestańczykowi, gdzie raki zimują.
Za wschodnimi rubieżami Rzeczypospolitej coraz wyraźniej zarysowują się dwa poważne konflikty z potencjalnymi implikacjami mistrzowskimi. Pierwszy ma miejsce w ramach wagi półśredniej, gdzie medialnych gróźb nie szczędzą sobie dwaj niepokonani i perspektywiczni zawodnicy – rosyjski Czeczen reprezentujący Szwecję w osobie Khamzata Chimaeva oraz Kazach Shavkat Rakhmonov.

Drugi z konfliktów toczy się już od kilku dobrych lat, choć ma raczej charakter uśpionego. A przynajmniej miał, bo właśnie doszło do jego eskalacji. Chodzi oczywiście o rywalizację Islama Makhacheva z Armanem Tsarukyanem.
Obaj zawodnicy zmierzyli się po raz pierwszy trzy lata temu. Ormianin debiutował wówczas w UFC, biorąc walkę na trzy tygodnie przed galą, podczas gdy Dagestańczyk borykał się z problemami zdrowotnymi. Tak czy inaczej, po świetnym widowisku Makhachev okazał się odrobinę lepszy, zwyciężając jednogłośnie na kartach sędziowskich. Skazywany na pożarcie Ahalkalakets zaprezentował się jednak bardzo dobrze, zyskując rozpoznawalność i uznanie.

Wracając zaś do wznieconego na nowo konfliktu… Otóż, w najnowszym wywiadzie, jakiego udzielił w Schmozone, Arman Tsarukyan zabrał głos na temat potencjalnego rewanżu z Islamem Makhachevem, z jednej strony nie szczędząc Dagestańczykowi komplementów, a z drugiej wyrażając przekonanie, że w drugim starciu łatwo się z nim rozprawi.

– Wiem, że któregoś dnia znowu będziemy walczyć i jestem pewien, że łatwo go ubiję – zapowiedział Ormianin. – Drugi raz z nim nie przegram. Nie ma takiej opcji.

– Islam jest naprawdę dobry. O klasę lepszy od czołówki dywizji. Będzie mistrzem. Wtedy odbiorę mu pas. Chcę z nim walczyć, gdy będzie mistrzem.

Ahalkalakets potwierdził, że kilka tygodni temu otrzymał propozycję wejścia na zastępstwo do Dagestańczyka, gdy w walki z nim wypadł Beneil Dariush, ale odmówił. Jak podkreślił, do rewanżu chciałby się solidnie przygotować, nie popełniając drugi raz tego samego błędu.– Uważam, że (Charles) Oliveira pokona (Justina) Gaethje, ale nie pokona Islama – zaznaczył Ormianin, nawiązując do mistrzowskiego starcia Charlesa Oliveiry z Justinem Gaethje, które zwieńczy majową galę UFC 274. – Uważam, że Islam pokonuje obu, ale najprawdopodobniej przyjdzie mu walczyć z Oliveirą.

Przytoczone wyżej słowa Tsarukyana o „łatwym ubiciu” Makhacheva odbiły się szerokim echem nad Wołgą. Nie uszły uwadze Dagestańczyka, który spuentował je krótko i… swojsko?

– Łatwo to możesz ubić co najwyżej babcine pierożki – skontrował Islam na Instagram Stories.
Póki co do rewanżu jest jednak daleko. Sklasyfikowany na 3. miejscu w rankingu i mogący pochwalić się passą dziesięciu wiktorii Islam Makhachev garnie się co prawda do walki o mistrzostwo, ale najprawdopodobniej w kolejnym starciu skrzyżuje rękawice ze wspomnianym Beneilem Dariushem – taka jest bowiem wola Dany White’a.

Z kolei rozpędzony pięcioma zwycięstwami Arman Tsarukyan, który okupuje 11. pozycję w klasyfikacji, prawdopodobnie do akcji powróci 25 czerwca. Chętnie skrzyżowałby wtedy rękawice z Mateuszem Gamrotem, ale – jak przekonuje – menadżer Polaka Dan Lambert jest temu przeciwny.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button