UFC

Islam Makhachev vs. Drew Dober w planach na marcową galę UFC 259

Po dwukrotnym fiasku zestawienia z Rafaelem dos Anjosem dla Islama Makhacheva wyszykowano Drewa Dobera.

Starcie w kategorii lekkiej pomiędzy Islamem Makhachevem (18-1) i Drewem Doberem (23-9) jest planowane na okoliczność gali UFC 259, która odbędzie się 6 marca w nieujawnionej jeszcze lokalizacji.

O bliskich finalizacji planach zestawienia pojedynku doniósł nieoficjalnie dziennikarz Brett Okamoto.

Rozpędzony serią sześciu zwycięstw i sklasyfikowany na 13. miejscu w rankingu Dagestańczyk nie był widziany w akcji od wrześnie 2019 roku, gdy rozbił na pełnym dystansie Daviego Ramosa. Wcześniej pokonywał natomiast między innymi Armana Tsarukyana czy Gleisona Tibau.

W 2020 roku Islam Makhachev był natomiast pierwotnie zestawiony z Alexandrem Hernandezem, ale starcie to posypało się z powodu pandemii koronawirusa. Na październik wyszykowano mu powracającego do wagi lekkiej Rafaela dos Anjosa, ale Brazylijczyk zmuszony był się wycofać z występu powodu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. W rezultacie walkę przełożono na listopad, ale tym razem problemy zdrowotne dopadły Dagestańczyka.
Zamykający czołową piętnastkę rankingu 155 funtów Drew Dober wygrał sześć z ostatnich siedmiu walk, jedynej porażki – w pewnym stopniu na własne życzenie – doznając z rąk Beneila Dariusha. Od czasu tamtego niepowodzenia odniósł trzy zwycięstwa, pokonując kolejno Polo Reyesa, Nasrata Haqparasta oraz Alexandra Hernandeza, którego znokautował w maju.

Trudno wskazać tutaj faworyta. W parterze Islam Makhachev powinien dominować, ale w obszarze kickbokserskim będzie musiał mieć się na baczności. O wszystkim zadecydują prawdopodobnie zapasy. Mając natomiast na uwadze, że gigantem w tym obszarze Amerykanin jednak nie jest, wydaje się, że to Dagestańczyk ma odrobinę większe szanse na zwycięstwo.Przewidywane kursy bukmacherskie:

Islam Makhachev – 1.55
Drew Dober – 2.45

Wstępny typ:

Islam Makhachev

Rozpiska UFC 259

205 lbs: Thiago Santos (21-8) vs. Aleksandar Rakic (13-2)
125 lbs: Joseph Benavidez (28-7) vs. Askar Askarov (13-0-1)
155 lbs: Islam Makhachev (18-1) vs. Drew Dober (23-9)
135 lbs: Dominick Cruz (22-3) vs. Casey Kenney (16-2-1)
155 lbs: Uros Medic (6-0) vs. Aalon Cruz (8-3)
135 lbs: Randy Costa (6-1) vs. Trevin Jones (12-6)
Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button