UFC

Dominick Cruz vs. Casey Kenney i Joseph Benavidez vs. Askar Askarov na marcowej gali UFC 259

Walki Dominicka Cruza z Caseyem Kenneyem i Josepha Benavideza z Askarem Askarovem zostały dodane do rozpiski marcowej gali UFC 259.

Pojedynek w kategorii koguciej pomiędzy byłym mistrzem Dominickiem Cruzem (22-3) i świetnie sobie ostatnio radzącym Caseyem Kenneyem (16-2-1) został dodany do rozpiski gali UFC 259, która odbędzie się 6 marca w nieujawnionej jeszcze lokalizacji.

O zestawieniu walki doniósł nieoficjalnie portal MMAJunkie.com.

Dominator był ostatnio widziany w akcji podczas majowej gali UFC 249, przegrywając przez techniczny nokaut z ówczesnym mistrzem Henrym Cejudo. Był to dla niego powrót po ponad 3-letniej przerwie i porażce z Codym Garbrandtem. Ostatnie zwycięstwo Dominick Cruz odniósł w czerwcu 2016 roku, pokonując na pełnym dystansie Urijaha Fabera.

Casey Kenney wygrał pięć z dotychczasowych sześciu walk, jakie stoczył pod sztandarem amerykańskiego giganta, jedynej porażki doznając w starciu z Merabem Dvalishvilim. Od czasu tamtego niepowodzenia odniósł trzy zwycięstwa, pokonując kolejno Louisa Smolkę, Heili Alatenga oraz ostatnio – tj. podczas październikowej gali UFC 254Nathaniela Wooda.

Mobilny styl walki Dominatora może oczywiście stanowić problem dla Kenneya, ale pytanie brzmi, ile Cruza zostało jeszcze w Cruzie? Walczący z odwrotnej pozycji Kenney to twardy i agresywny zawodnik, który kopie bardzo mocno – także lowkingami, na które narażony jest Cruz – oraz ma smykałkę do pięściarskich kontr.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Dominick Cruz – 1.60
Casey Kenney – 2.15

Wstępny typ:

Casey Kenney

Ponadto do rozpiski gali UFC 259 dodano też bardzo ważny dla układu sił w wadze muszej pojedynek – być może eliminator do walki o złoto, przynajmniej dla Dagestańczyka – pomiędzy Askarem Askarovem (13-0-1), który spośród trzech walk w UFC wygrał dwie, jedną remisując, i Josephem Benavidezem (28-7), który w dwóch ostatnich potyczkach został zdemolowany przez Deivesona Figueiredo.

O starciu poinformował rosyjski dziennikarz Igor Lazorin.

Mając na uwadze formę, jaką prezentuje ostatnio Amerykanin, wydaje się, że Askarov będzie tutaj faworytem. Dagestańczyk to niezły bokser i bardzo mocny zapaśnik.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Joseph Benavidez – 2.05
Askar Askarov – 1.70

Wstępny typ:

Askar Askarov

Rozpiska UFC 259

205 lbs: Thiago Santos (21-8) vs. Aleksandar Rakic (13-2)
125 lbs: Joseph Benavidez (28-7) vs. Askar Askarov (13-0-1)
135 lbs: Dominick Cruz (22-3) vs. Casey Kenney (16-2-1)
155 lbs: Uros Medic (6-0) vs. Aalon Cruz (8-3)
135 lbs: Randy Costa (6-1) vs. Trevin Jones (12-6)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button