UFC

Ion Cutelaba wystąpi na kwietniowej gali UFC on ESPN 3 w Miami

Kwietniowa gala UFC on ESPN 3 w Miami została wzbogacona o pojedynek w wadze półciężkiej pomiędzy Ionem Cutelabą i Gloverem Teixeirą.

Matchmakerzy UFC powrócili do zestawienia Iona Cutelaby (14-3) z Gloverem Teixeirą (28-7), które pierwotnie szykowane było na styczeń, ale nie doszło do skutku z powodu kontuzji Mołdawianina. Obaj zawodnicy, wedle doniesień Combate.com, spotkają się 27 kwietnia w Miami podczas gali UFC on ESPN 3.
25-letni mołdawski Hulk wygrał trzy z dotychczasowych pięciu walk w oktagonie UFC. Obecnie znajduje się na fali dwóch wiktorii. W 2017 roku ubił Luisa Henrique da Silvę, a w lipcu 2018 roku podczas gali UFC on FOX 30 Gadzhimurada Antigulova.

Starszy od niego o 14 lat Brazylijczyk od 2016 roku przeplata zwycięstwa z porażkami. Podczas styczniowej gali UFC on ESPN+ 1 pomimo gargantuicznych problemów poddał biorącego walkę w zastępstwie Karla Robersona, podnosząc się po porażce z Coreyem Andersonem.

Pomimo zaawansowanego wieku Glover Teixeira nadal jest niezwykle twardy, charakterny i całkiem przyzwoity w obszarze kondycyjnym. Wydaje się jednak, że szybkościowo, siłowo będzie odstawał od wchodzącego w najlepsze lata swojej kariery oponenta. Obaj zawodnicy dysponują kowadłami w pięściach, ale Brazylijczyk prawdopodobnie poszuka obalenia, bo w stójce nie domaga już od dawna. Rzecz w tym, że wojujący swego czasu w sambo i posiadający też solidne judockie szlify Hulk nie jest łatwy do obalenia – i rozwija się z walki na walkę.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Ion Cutelaba – 1.60
Glover Teixeira – 2.15

Wstępny typ:

Ion Cutelaba

Rozpiska UFC on ESPN 3

Walka wieczoru

185 lbs: Yoel Romero (13-3) vs. Paulo Costa (12-0)

Pozostałe

205 lbs: Ion Cutelaba (14-3) vs. Glover Teixeira (28-7)

*****

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button