UFC

Yoel Romero vs. Paulo Costa walką wieczoru UFC on ESPN 3

Matchmakerzy UFC powrócili do zestawienia Yoela Romero z Paulo Costą, które uświetni kwietniową galę UFC on ESPN 3 w Miami.

Walką wieczoru zaplanowanej na 27 kwietnia w Miami gali UFC on ESPN 3 będzie konfrontacja w wadze średniej pomiędzy Yoelem Romero (13-3) i Paulo Costą (12-0). O zestawieniu doniósł portal Combate.com.
Pierwotnie kubańsko-brazyliskie starcie szykowano na nowojorską galę UFC 230 w listopadzie ubiegłego roku, ale Żołnierz Boga z powodów zdrowotnych nie było gotowy do występu. W rezultacie obu zestawiono na styczeń tego roku, ale tym razem urazu nabawił się Brazylijczyk.

Po nieudanej próbie zdobycia złoto w 2017 roku – przegrał jednogłośnie z Robertem Whittakerem – na początku ubiegłego roku Yoel Romero znokautował Luke’a Rockholda, torując sobie w ten sposób drogę do rewanżu z Nowozelandczykiem. Podczas czerwcowej gali UFC 225 obaj dali prawdziwą oktagonową wojnę, którą z tarczą zakończył Whittaker.

Natomiast młodszy od 41-letniego Kubańczyka o 14 lat Paulo Costa wygrał wszystkie cztery walki pod sztandarem UFC – wszystkie przez nokauty. W debiucie ubił Garretha McLellana, potem ten sam los zafundował Oluwale Bamgbose, Johny’emu Hendricksowi i ostatnio, podczas lipcowej gali UFC 226, Uriahowi Hallowi.

Poniżej wstępna analiza walki z jej zapowiedzi na UFC 230.

Starcie zapowiada się wybornie i wydaje się, że rozstrzygnie się w stójce, bo tam najczęściej toczą swoje boje obaj zawodnicy. Nie sposób jednak wykluczyć, że Kubańczyk tu i ówdzie poszuka obalenia, aby zapunktować. W stójce natomiast… Nadal rozwijający się z walki na walkę – może mieć znaczenie! – Costa słynie z niczym niezmąconej agresji i niebywałej aktywności, próbując urwać rywalom głowę każdym niemal ciosem. Z tego rodzaju rywalem Romero jeszcze się nie mierzył. Jego defensywa stójkowa – z balansem i pracą gardą na czele – zostaną poddane solidnemu testowi. Z drugiej zaś strony, Żołnierz Boga pomimo zaawansowanego wieku może przeważać szybkościowo, a i sam posiada niebywałe kowadło w pięściach, wsparte też tytanem w szczęce. Walczy ponadto z odwrotnej pozycji i jest też znacznie bardziej doświadczonym zawodnikiem od Brazylijczyka.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Yoel Romero – 1.55
Paulo Costa – 2.35

Wstępny typ:

Yoel Romero

Rozpiska UFC on ESPN 3

Walka wieczoru

185 lbs: Yoel Romero (13-3) vs. Paulo Costa (12-0)

*****

Maskarada Cejudo, gorycz TJ-a, rodeo Kowboja i charakter Hardy’ego – pięć wniosków po UFC w Brooklynie

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button