UFC

Ilir Latifi vs. Ovince St. Preux oficjalnie na UFC on FOX 27

Ovince St. Preux i Ilir Latifi skrzyżują rękawice podczas styczniowej gali UFC on FOX 27 w Charlotte.

AKTUALIZACJA: walka została przeniesiona na galę UFC on FOX 28, która odbędzie się 24 lutego w Orlando.

Pojedynek w kategorii półciężkiej pomiędzy dwoma zawodnikami, którzy wcześniej wyrażali chęć sprawdzenia się w oktagonieOvincem St. Preuxem (22-10) i Ilirem Latifim (13-5) – został oficjalnie dodany do rozpiski gali UFC on FOX 27, która odbędzie się 27 stycznia w Charlotte.
Sklasyfikowany na 5. miejscu w rankingu 205 funtów OSP ma za sobą bardzo pracowity okres, bo w ciągu niespełna dwóch miesięcy stoczył dwa zwycięskie pojedynki, najpierw ekspresowo poddając Yushina Okamiego i ostatnio, podczas listopadowej gali UFC 217, efektownie nokautując Corey’a Andersona. Obecnie znajduje się na fali trzech zwycięstw, bo jeszcze wcześniej poddał Marcosa Rogerio de Limę.

Z kolei okupujący 9. pozycję w rankingu Latifi wygrał cztery z ostatnich pięciu walk, jedynej porażki doznając z Ryanem Baderem. Powetował ją sobie podczas wrześniowej gali UFC 215, wypunktowując Tysona Pedro.

Nie jest żadnym sekretem, że albański Szwed spróbuje odwołać się do zapasów, męcząc OSP z góry. W stójce też może oczywiście mu zagrozić, bo ma ciężkie ręce, ale wydaje się, że na nogach to dysponujący lepszymi warunkami fizycznymi, szerszym arsenałem i walczący z odwrotnej pozycji Haitańczyk może mieć przewagę. Biorąc zaś pod uwagę, że przewrócenie go nie jest łatwym zadaniem, to w nim trzeba upatrywać faworyta tej walki.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Ovince St. Preux – 1.60
Ilir Latifi – 2.25

Rozpiska UFC on FOX 27

205 lbs: Ovince St. Preux (22-10) vs. Ilir Latifi (13-5)
125 lbs: Randa Markos (7-5) vs. Juliana Lima (9-4)
125 lbs: Justine Kish (6-1) vs. Ji Yeon Kim (6-1-2)

*****

Dustin Poirier: „To była raczej kwestia złamanego człowieka – a nie złamanego żebra”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button